• środa, 5.01.22 .

TEMAT: Perspektywa zbieżna.

Perspektywę zbieżną już poznaliście na wcześniejszych lekcjach. Będzie to więc utrwalenie i dodatkowe przećwiczenie umiejętności tworzenia dali na płaszczyźnie. Obejrzyjcie uważnie film i na kartce A4 wykonajcie podobny rysunek. Może on różnić się od pokazanego na filmie np. innymi drzewami , mogą pojawić się pojazdy, ludzie, budynki itp. Rysunek pokolorujcie i gotowy odeślijcie do mnie na Messengera. Ewa Mochocka

• środa,  22.12.21

TEMAT: Zimowe zabawy na śniegu. Rysunek kredkami.

Na dzisiejszej lekcji wykonajcie rysunek kredkami ilustrujący dowolne zabawy na śniegu, np.: lepienie bałwana, jazda na nartach, łyżwach, sankach, rzucanie się śnieżkami i inne. Wykonując pracę przedstawcie przynajmniej trzy postaci ludzkie w ruchu. Pamiętajcie o zachowaniu właściwych proporcji ciała człowieka. Fotografię pracy odeślijcie na mojego Messengera.

P.S. Życzę Wam i Waszym bliskim prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

• środa, 8.12.2021 r.

Temat: Ozdoby świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy.

Zgodnie z wcześniejscymi zapowiedziami wykonacie na dwóch kolejnych lekcjach ozdoby świąteczne według włanego pomysłu. Mogą to być na przykład: stroiki na stół, lampiony, zawieszki na choinkę, na ścianę, na drzwi, kartki z życzeniami, pudełka na prezenty  i inne elementy dekoracyjne o tematyce świątecznej. Wykonując prace pamiętajcie o pomysłowości, staranności i estetyce. Liczę na waszą kreatywność :)

Dochód ze sprzedaży dekoracji zostanie przeznaczony na dwa cele: Pomoc waszemu koledze z zerówki i dofinansowanie kosztów sztandaru szkoły.