• Blok tematyczny :Myślimy o innych

      Temat :Klasowe akcje pomocy

      Edukacja plastyczna :

      " Literkowe pieski "-wykonywanie rysunków kreatywnych :rysowanie psa ,który jest wpisany w dowolną literę .Projektowanie i wykonanie odznaki dla osoby ,która jest dobrym opiekunem psa .

      Edukacja matematyczna : Poznawanie różnych sposobów mierzenia ,ćwiczenia  w mierzeniu różnymi miarami ,zapisywanie pomiarów w tabeli . Omawianie sposobu mierzenia linijką , wprowadzenie jednostki miary  1 centymetr .Ćwiczenia w kreśleniu odcinków ,porównywanie ich długości - obliczenia w zakresie 10 .Zeszyt ćw str 27 .Podręcznik 90-91 

      Edukacja polonistyczna :Burza mózgów -Jakie potrzeby mają nasze zwierzęta domowe ? Wypowiedzi na temat rozumienia zdania "zwierzę to nie zabawka ;każdy jest odpowiedzialny za własne zwierzę . Ustalenie odpowiedzi na pytanie Jak mądrze kochać zwierzęta ? .Opowiadanie historyjki obrazkowej o Rabanie z zachowaniem związków przyczynowo skutkowych podr .str 32 

    • wtorek, 4.01.2022 r.

      BLOK TEMATYCZNY :Myślimy o innych

      Temat lekcji :Nasi pupile

      Edukacja polonistyczna : podręcznik str 30-31 Głośne czytanie tekstu o Łucji i Łatku ,omawianie go .Wyszukiwanie na ilustracjach przedmiotów ,w których jest głoska ł w nagłosie ,śródgłosie i wygłosie , analiza i synteza głoskowa i sylabowa tych wyrazów . Wprowadzenie liter ł , Ł  ( łapa, Łatek ) i ich pisanie .Zeszyt ćwiczeń str 36 - 37 .

      Edukacja matematyczna : Rozkład liczby 10 na składniki ,dopełnianie do pełnej dziesiątki ,działania z okienkami obliczenia w zakresie 10 .Dekodowanie -liczba 5 w obliczeniach ,odkrywanie regularności w tworzeniu liczb powyżej 5 , np. 6=5=1   ;7= 5+2 zeszyt ćwiczeń str 26

      Edukacja przyrodnicza : Rozpoznawanie i nazywanie zwierząt domowych .Omawianie zasad opieki nad nimi oraz warunków  pozwalających na posiadanie zwierząt . podręcznik str 33 

       

    • poniedzialek, 3.01.2022 r.

      Blok TEMATYCZNY : Myślimy o innych

      Temat Zajęć :Kapelusz Pani Wrony 

      Edukacja polonistyczna : Prezentowanie i przedstawienie książek D. Parlak i notatki biograficznej autorki , wykonanie krótkiej notatki biograficznej autorki .Słuchanie na audiobook-u pierwszego rozdziału książki ''Kapelusz  Pani Wrony  '' .Rozmowa na temat świata przedstawionego i ocena postępowania głównych bohaterów .Określanie morału opowiadania - akcentowanie znaczenia przyjaźni , wzajemnej pomocy i wybaczenia . Zeszyt Ćwiczeń strona 34- 35

       

      Edukacja Matematyczna : P.cz.2 s.88   Ćw . matematyka strona 24-25

      Ćwiczenia pogłębiające rozumienie liczby 10 - przeliczanie i tworzenie zbiorów 10-elementowych .Pisanie liczby 10 . Poznanie banknotu 10 zł i jego siły nabywyczej ,zamienianie banknotu na monety - obliczenia pieniężne .

       

       

    • środa, 22.12.2021 r.

       blok tematyczny Myślimy o innych

       

      Temat: Kolorowe obrazki

      Edukacja polonistyczna:

      Rozmowa o swoim samopoczuciu .Scenki darmowe,stymulację rozmowy telefonicznej. Omawianie scenek-akcentowanie towarzyszących uczuć. Rozmowa na temat konieczności pomagania rówieśnikom w czasie choroby .Głośne czytanie tekstu i sprawdzenie jego rozumienia za pomocą pytań podr str 28 -29 Analiza i synteza słuchową i wzrokową wyrazów .Wprowadzenie i nauka pisania liter f ,F ( farby ,Franek ) ćwiczenia str 32-33

       

      Edukacja matematyczna:

      Określanie położenia przedmiotów w przestrzeni I na kartce .Geometryczne regularności w kompozycji na kartce ćw str. 23

       

      Edukacja przyrodnicza:

      Omówienie zasad kontaktowania się przez telefon z chorymi rówieśnikami,zasady niesienia im pomocy w wypełnianiu obowiązków szkolnych .Zwaracanie uwagi na zasady bezpieczeństwa w kontakcie z osobami przechodzącymi chorobę zakaźną

    • rok szkolny 2021/2022

    • wtorek, 21.12.2021 r.

      TEMAT DNIA : Mikołajowe zwyczaje 

      Edukacja polonistyczna : przeczytanie  i udzielanie odpowiedzi na pytania do wysłuchanego opowiadania B. Kosmowskiej '' Niespodzianka na literę M "podr . str 27 , wyjaśniene tytułu . Rozmowa na temat mikołajowych zwyczajów . Ćwiczenia str 27

      Edukacja matematyczna : Odczytywanie danych  liczbowych z ilustracji , tworzenie formuły matematycznej . Dodawanie i odejmowanie kilku liczb- obliczenia w zakresie 9 . PODRĘCZNIK str 86 - 87

       

    • poniedzialek, 20.12.2021 r.

      Edukacja polonistyczna ;podawanie skojarzeń do hasła ''pogoda" .Rozmowa na temat związków pogody z porami roku , wpływu pogody na zachowania ludzi i zwierząt i życie roślin.

       

      Edukacja przyrodnicza :

      Prowadzenie obserwacji przyrody . Związek przyrody z porami roku . Założenie kalendarza pogody ,stosowanie poznanych symboli .Rozmowa o przyborach, które pomagają obserwować przyrodę .

       

      Ćw . edukacja polonistyczna str 30 Podr cz.2 s .26

    • Wtorek 30 III 2021 r.

      Temat: Polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne

      Cele: - poznanie polskich zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych oraz symboliki pokarmów                                  

      wielkanocnych

      - redagowanie życzeń świątecznych

                - wypowiadanie się na temat obejrzanych filmów edukacyjnych

      Edukacja polonistyczna

      1. Opowiedzcie o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych w waszych domach.
      2. Ważne momenty i wybrane zwyczaje wielkanocne.

      Dawniej czas Wielkiego Postu był dla ludzi bardzo ważny. Nie urządzano zabaw, nawet nie jedzono tłustych potraw. Ludzie więcej się modlili, a przede wszystkim pomagali biednym.  W tym czasie dokładnie sprzątano domy, w rodzinach wykonywano ozdoby świąteczne. W gospodarstwach zapasy zimowe powoli się kończyły, a na polach często leżał jeszcze śnieg, wiec trzeba było oszczędzać jedzenie, a jajka odkładano na czas świąt. Radość powracała w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Ludzie robili palmy, w  kościele rozlegało się radosne bicie dzwonów. Ciekawym zwyczajem było hałasowanie grzechotkami i kołatkami na polach i łąkach, żeby na święta i na wiosnę wszystko się zazieleniło i zaczęło kwitnąć.

      1. Na podstawie poniższej planszy zastanówcie się Jakie mamy tradycje wielkanocne?

      1. Obejrzyjcie film edukacyjny
      2. Poznanie zwyczaju święcenia pokarmów

      Dawniej święcono wszystkie pokarmy, które miały zostać spożyte w czasie wielkanocnego śniadania. Wkładano je do dużych koszy. Obecnie święcimy pokarmy, które mieszczą się w niewielkim koszyczku. Nie może tam zabraknąć jajek, chleba ,wędliny, soli, baranka (np. z masła lub cukru), chrzanu oraz kawałka domowego ciasta. Te pokarmy mają swoje znaczenie: baranek – symbol zmartwychwstałego Chrystusa; jajko – symbol rodzącego się życia; chrzan – symbol siły; wędlina – symbol dostatku; sól – symbol oczyszczenia od złego; ciasto – symbol wielu zdolności.

      1.  Ćwiczenia językowe

      - ułóżcie wyrazy z liter słowa Wielkanoc i zapiszcie je w zeszycie

                    Co wiem o świętach? – quiz.

      Dzieci klaszczą, gdy usłyszą zdanie prawdziwe, i tupią,  jeśli uznają je za fałszywe. Przykładowe zdania: Ze świętami wielkanocnymi są związane różne zwyczaje. W Niedzielę Palmową święcimy pokarmy. Mazurek to ciasto wielkanocne. Symbolem Wielkanocy jest choinka. W czasie śniadania dzielimy się opłatkiem. Wielkanoc jest zawsze na wiosnę. Wielkanocny Poniedziałek to tradycyjny śmigus-dyngus.

      1. Spróbujcie ułożyć życzenia świąteczne i zapisać je w zeszycie.

       

      Podsumowanie zajęć:

      Dokończ zdanie: Czekam na te święta, ponieważ…

       



      Poniedziałek 29 III 2021 r.

      Temat: Wśród ptasich dźwięków

      Cele: - wypowiadanie się na temat wysłuchanego wiersza i wyszukiwanie w nim wskazanych   

                  fragmentów

                 - wykonanie ilustracji do omawianego wiersza

                 - rozwiązywanie zadań tekstowych oraz dodawanie i odejmowanie w zakresie 20

      Edukacja polonistyczna

      1. Otwórzcie podręcznik na str. 66-67. Poproście rodziców o  powolne przeczytanie wiersza H.Łochockiej  „Nie to samo…”Malujcie coś, co kojarzy wam się z usłyszanym utworem. Nadajcie tytuł swojej pracy. Ustalcie nazwy ptaków, o których jest mowa w utworze i odczytajcie ich odgłosy.
      2. „Ptasie rozmowy” – zabawa dźwiękonaśladowcza

      Wcielcie się w rolę ptaka. Poszukajcie w domu partnera do rozmowy. Możecie używać wyłącznie „ptasiego” języka, a następnie „rozmawiajcie”.

      1. Ptasi teatr – ruchowa interpretacja utworu

      Posłuchajcie ponownie wiersza i spróbujcie przedstawić opisywane wydarzenia za pomocą ruchów ciała, gestów i mimiki, nie używając głosu.

      1. Czy znacie dawne sposoby mierzenia czasu? Posłuchajcie.

      Ludzie, słuchając śpiewu ptaków, wiedzieli, która jest godzina, np. drozd śpiewak zawsze budzi się o 3.00 rano, kos o 3.15, kukułka o 3.30, sikorka bogatka o 3.40, zięba o 4.00, a szpak o 4.40.

      1. Wykonajcie zadania ze str. 65-66 zeszytu ćwiczeń do edukacji polonistycznej. Przypomnijcie sobie pojęcia: wyraz, sylaba, litera, zdanie.

      Edukacja matematyczna

      1. Wykonajcie zadania ze str. 116 podręcznika oraz 43-44 zeszytu ćwiczeń do edukacji matematycznej

       

      Podsumowanie zajęć.

      Dokończ zdanie: Lubię obserwować ptaki, ponieważ…

                                   Dzisiaj nauczyłem się…



      Wtorek, 22.12.2020r.

      Temat: Nie zapominajmy o nich

      Cele: - wypowiadanie się na temat sposobów niesienia pomocy zwierzętom w czasie zimy

                 - opowiadanie historyjki obrazkowej, zwracając uwagę na związki przyczynowo -skutkowe

                 - stosowanie różnych pomiarów długości

      Edukacja przyrodnicza/ polonistyczna

      1. Jak zwierzęta spędzają zimę?

      Niektóre zwierzęta przesypiają zimę, odlatują lub pozostają aktywne. Niektóre śpią twardym snem przez wiele miesięcy (np. suseł, świstak, jeż) albo śpią płytko, wybudzając się w okresach ocieplenia (np. niedźwiedź, borsuk).

      1. Co jedzą zwierzęta zimą?

      - Jaka jest sytuacja zwierząt zimą? (Brakuje pokarmu, schronienia – gęstych krzewów z liśćmi, jest zimno).

      - Co mogą jeść zimą zwierzęta roślinożerne? (Np. suche trawy, gałązki, delikatne fragmenty pni znajdujące się pod korą, wysuszone liście, owoce i nasiona, korzenie i inne podziemne części roślin).

      - Czym żywią się ptaki owadożerne, kiedy owady zapadają w zimowy sen? (Zmieniają upodobania i zaczynają żywić się roślinami lub odlatują do ciepłych krajów).

      - Czy zwierzętom łatwo jest zdobyć pokarm zimą? (Nie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy ludzie wycięli znaczną część lasów i osuszyli mokradła. Zwierzętom jeszcze bardziej brakuje pokarmu niż kiedyś).

            3.     Dokarmianie zwierząt zimą. Zasady dokarmiania zwierząt :

                    - Zwierzęta karmimy dobrze dobranym pokarmem, niewielkimi porcjami, lecz regularnie, od początku zimy do wiosennego ocieplenia, zachowując zasady higieny i bezpieczeństwa.  Wróble i inne ptaki jedzące nasiona roślin bardzo lubią ziarno, kaszę i płatki. Drozdy, żywiące się owocami, z chęcią zjedzą rodzynki i drobno pokrojone jabłka. Sikorki i inne gatunki owadożerne wybiorą niesoloną słoninę, bardzo lubią też ziarna słonecznika. Zwierzęta leśne dokarmiamy różnorodnym pokarmem, głównie suchym – takim jak siano. Jelenie i sarny muszą uzupełniać składniki pokarmowe, liżąc kostki soli z lizawek.

            4. Opowiedzcie historyjkę obrazkową z zadania 1 w zeszycie ćwiczeń do edukacji polonistycznej ze str. 58 udzielając odpowiedzi na pytania:

      - Jakie zwierzęta stoją przy paśniku?

      - Jak się zachowują?

      - Dlaczego sarenka jest smutna?

      - Co przydarzyło się panu leśniczemu?

      - O co leśniczy poprosił dzieci?

      - Co dzieci zawiozły zwierzętom?

      - Co zrobiły dzieci po napełnieniu paśnika?

      - Jakie zwierzęta pojawiły się na biesiadzie przy paśniku?

      Wykonajcie pozostałe zadania ze str. 58.

      Edukacja matematyczna

      1. Wykonajcie zadania 1-3 ze str. 100 w podręczniku.
      2. Wykonajcie zadania ze str. 38-39 w zeszytach ćwiczeń do edukacji matematycznej.

      DRODZY UCZNIOWIE:

      Przed wami przerwa świąteczna i ferie zimowe. Przypomnijcie sobie zasady bezpieczeństwa i przestrzegajcie ich. PAMIĘTAJCIE: DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH!!!

       

       

       

       

       

       

       



      Poniedziałek, 21.12.2020r.

      Temat: Bal karnawałowy

      Cele: - głośne czytanie omawianego tekstu i wyszukiwanie w nim wskazanych fragmentów

                 - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, korzystając z liczmanów i w pamięci

      Edukacja polonistyczna

      1. Spróbujcie przeczytać tekst ze str. 48-49 w podręczniku i odpowiedzcie na pytania:

      - Kiedy Czarek idzie na bal?

      - Jaki strój przygotowała mu mama?

      - Z jakich elementów składa się ten strój?

      - Kogo Czarek spotkał na balu?

      - Za kogo przebrał się Darek?

      Odpowiedzi na pytania zapiszcie z zeszycie w linie.

      1. Zastanówcie się do której części tekstu odnosi się ilustracja. Wskażcie na ilustracji głównego bohatera tekstu i jego kolegę Darka. Uzasadnijcie swój wybór.
      2. Wprowadzenie dwuznaku cz

      Głoska cz jest dwuznakiem. Pamiętacie, że dwuznak to dwie litery oznaczające jedną głoskę.

      W wyrazie czapka, Czarek występuje na pierwszym miejscu.

      Poszukajcie na ilustracji i w otoczeniu przedmioty, które zawierają głoskę cz. Podzielcie te wyrazy na sylaby i na głoski. Zbudujcie modele dźwiękowe i literowe tych wyrazów.  Wyodrębnijcie samogłoski. Pamiętajcie o sylabotwórczej funkcji samogłoski. Policzcie głoski i litery w podanych wyrazach  i porównajcie ich liczbę.

      1. Wyszukajcie w tekście fragment opisujący strój głównego bohatera i na podstawie tekstu oraz ilustracji, opiszcie go. Na podstawie wyszukanego fragmentu tekstu i samodzielnego wnioskowania ustalcie, kto zaprasza na poczęstunek.
      2. „Mój wymarzony strój” – narysujcie na kartkach projekt stroju na bal karnawałowy.
      3. Wykonajcie zadania 1-5 ze str. 56-57 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej.
      4. W zeszycie w linie zapiszcie po 4 rzędy małego i wielkiego dwuznaku cz, Cz.
      5. W zeszycie do kaligrafii wykonajcie zadania ze str. 43-44.

      Edukacja matematyczna

      1. Wykonajcie zadanie 1-3 ze str. 99 w podręczniku.
      2. W zeszytach ćwiczeń do edukacji matematycznej wykonajcie zadania 1-6 ze str. 36-37.


      Piątek, 18.12.2020r.

      Temat: Noworoczne postanowienia

      Cele: - uczestniczenie w rozmowie na temat noworocznych postanowień

                - ćwiczenia logopedyczne doskonalące wymowę głoski sz

                - kodowanie układów przestrzennych i odczytywanie kodów

                - wykorzystywanie narzędzi dostępnych w polu Kształty w programie MS Paint do rysowania                             

                  robota

                - śpiewanie kolęd i pastorałek

      Edukacja polonistyczna

      1. Spróbujcie przeczytać wiersz R. Witka „Moje noworoczne postanowienia” ze str. 47 w podręczniku  i odpowiedzcie na pytania:

      - Co posiada każde dziecko z klasy asów?

      - Jak należy postępować, by być dobrym kolegą?

      - O co powinien dbać każdy uczeń?

      - W jaki sposób możecie pomagać rodzicom?

      - Co się stanie, gdy będziecie pomagać innym?

              2. Jakie są wasze noworoczne postanowienia?

                  Zastanówcie się dlaczego nowy rok wiąże się z nowymi postanowieniami?  

      1. Wykonajcie ćwiczenia logopedyczne doskonalące wymowę głoski sz ze str. 46 w podręczniku.

      Zapiszcie w zeszycie w linie do edukacji polonistycznej pary wyrazów: kos-kosz, kasa-kasza, bus-busz, sus-susz, Misza-misa.

      1. Wykonajcie ćw. 1-6 ze str.54-55 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej

      Edukacja matematyczna

      1. Pobawcie się z rodzicami w obrysowywanie konturów. Przygotujcie przedmioty o różnym kształcie np. książkę, skarpetkę, szklankę, okulary, flamaster, i arkusz papieru. Jedna osoba opuszcza pomieszczenie, inna obrysowuje wybrany przedmiot. Zadaniem osoby , która nie widziała tej czynności, jest dopasowanie przedmiotu do narysowanego konturu.

      Celem tej zabawy jest dostrzeganie przez dzieci różnic miedzy światem rzeczywistym, a tym dwuwymiarowym rysowanym na kartce.

      1. Wykonajcie zadania 1- 4  ze str. 98 w podręczniku.
      2. Wykonaj zadania 1-4 ze str. 35 w zeszycie ćwiczeń do edukacji matematycznej.

      Edukacja informatyczna

      1. Otwórzcie program MS Paint.
      2. Za pomocą narzędzi z pola Kształty oraz wykorzystując narzędzie Linia narysujcie robota.

      Pokolorujcie go. Zapiszcie swoje prace.

      1. Zagrajcie w grę „W warsztacie twórcy robotów” znajdującej się na płycie.
      2. W ćwiczeniach do edukacji informatycznej wykonajcie ćwiczenie 2. ze str. 33.


      Czwartek, 17.12.2020r.

      Temat: Karnawałowe stroje

      Cele: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie dwuznaku sz, Sz

                 - wypowiadanie się na temat tradycji balów sylwestrowych i karnawałowych

                 - wykonywanie obliczeń kalendarzowych

      -  Zastanówcie się dlaczego ludzie lubią się przebierać na bal?

      -  Przypomnijcie nazwy miesięcy rozpoczynających i kończących rok.

      -  Jakie znacie sposoby żegnania starego i witania nowego roku.

      -  Podajcie skojarzenia do wyrazu sylwester i zapiszcie je w zeszycie w linie

      1. Odkodujcie hasło. Ułóżcie cyfry rosnąco i przyporządkujcie im odpowiednie litery:

      8       4       7       3      5      1      6      2

      ł        n       a       r       a      K      w     a

      Co waszym zadaniem oznacza pojęcie karnawał? Podajcie inne  nazwy i pojęcia związane z karnawałem. Podajcie skojarzenia do wyrazu karnawał.

      UWAGA!

      PAMIĘTAJCIE O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS OGLĄDANIA  POKAZÓW PIROTECHNICZNYCH (TYLKO W OBECNOŚCI OSÓB DOROSŁYCH, ZACHOWAJCIE TEŻ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ) ORAZ  ZAKAZIE UŻYWANIA  MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH PRZEZ DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      2. Spróbujcie przeczytać tekst ze str. 44-45 w podręczniku. Wskażcie na ilustracji bohaterów tekstu. Odpowiedzcie na pytania do tekstu:

      - Czym Szymon i Natasza zajmowali się od samego rana?

      - Gdzie poszukiwali pomysłów na stroje?

      - Co znaleźli w starej szafie?

      - Co pomyśleli o znalezionych strojach?

      - Kto przyszedł dzieciom z pomocą?

      - Kim jest wujek Mateusz?

      - Co skrywała garderoba wujka?

      - Jakie troje wujek zaproponował dzieciom?

      - Jak była ubrana myszka?

       

      3. Wprowadzenie dwuznaku sz, Sz (szafa, Szymon)

      Jaką głoskę słyszycie na początku wyrazów szafa, Szymon? Wyszukajcie na ilustracji elementy, w których nazwach jest głoska sz. Podzielcie te wyrazy na głoski, sylaby, litery. Zbudujcie modele struktury dźwiękowej i literowej wyrazów. Porównajcie liczbę głosek i liter w wyszukanych wyrazach.

      4. Wykonajcie zadania 1-4 ze str. 52-53 zeszytu ćwiczeń do edukacji polonistycznej.

      5. W zeszycie w linie napiszcie po 4 rzędy  małej i wielkiej sz, Sz.

      Edukacja matematyczna

      1. Narysujcie w zeszycie w kratkę planowane wydarzenia w dniu jutrzejszym. Uporządkujcie je chronologicznie, czyli np. co będziecie robić rano, po obiedzie, przed kolacją, wieczorem.
      2. Odpowiedzcie na pytania?

      - Który miesiąc rozpoczyna rok, a który kończy?

      - Ile miesięcy obejmuje kalendarz?

      - Który miesiąc jest dla ciebie ważny? Dlaczego?

      Przypomnijcie nazwy dni tygodnia.

      1. Wykonajcie zadania 1-3 ze str. 97 w podręczniku.
      2. Wykonajcie teraz zadania 1-3 ze str.34 w zeszycie ćwiczeń do edukacji matematycznej.

      Poniżej przesyłam jeszcze kilka ćwiczeń utrwalających.

      Przepiszcie zadania z poniższej strony do zeszytu i obliczcie.

      https://wordwall.net/pl/resource/706157/dodawanie-i-odejmowanie-w-zakresie-10-klasa1

      https://wordwall.net/pl/resource/824162/dni-tygodnia

      https://wordwall.net/pl/resource/1503335/dni-tygodnia



      Środa, 16.12.2020r.

      Temat: Klasowa Wigilia

      Cele: - czytanie ze zrozumieniem zdania

               - analiza wzrokowo-słuchowa wyrazów

      Edukacja polonistyczna

      1. Wykonajcie zadania 1-4 ze str. 50-51 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej.

      - układanie puzzli – ćw. doskonalące pamięć wzrokową, wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość

      - czytanie zdań ze zrozumieniem, nadawanie tytułu ułożonemu obrazkowi

      - kilkuzdaniowe wypowiedzi opisujące ułożony obrazek

      - Ułóżcie model struktury dźwiękowe i literowej podanych wyrazów: zapach, muchomor, samochody – zapiszcie te wyrazy w zeszycie trudnych wyrazów i zaznaczcie ch na czerwono

      - uzupełnianie diagramu zgodnie z podanym kodem

      - przyporządkowywanie nazw prezentów imion dzieci na podstawie pierwszych i ostatnich głosek

      Wykonajcie poniższe ćwiczenia utrwalające:

      https://wordwall.net/pl/resource/456453/g%C5%82oskowanie

      https://wordwall.net/pl/resource/685996/sylaby

      https://wordwall.net/pl/resource/928615/podzia%C5%82-na-sylaby



      Wtorek, 15.12.2020r.

      Temat: Świąteczne zwyczaje

      Cele: - wypowiadanie się na temat zwyczajów wigilijnych

                - dokonywanie obliczeń pieniężnych w zakresie 10 z zastosowaniem poznanych monet

                - podawanie przykładów ryb i opisywanie ich wyglądu

      Edukacja polonistyczna

      1. Odpowiedzcie na pytania:

      - Co najczęściej w domach dzieje się przed świętami?

      - Jakie ciasta pieką wasze mamy?

      - Jakie ozdoby najczęściej pojawiają się na choince?

      - Jakimi ozdobami są przystrojone wasze domy?

      - Co śpiewa się w czasie świąt Bożego Narodzenia?

      - Gdzie i jak zazwyczaj spędzacie święta?

             2. Na podstawie ilustracji ze str. 42-43 w podręczniku oraz własnych doświadczeń opowiedzcie o tradycjach związanych z wieczerzą wigilijną.

             3. Przeczytajcie wiersz T. Kubiaka „Wieczór wigilijny” ze str. 42 w podręczniku , Zastanówcie się jaki jest nastrój tego utworu. Odpowiedzcie na pytania pod ilustracją. Odpowiedzcie na pytania dotyczące składania bliskim życzeń podczas wieczerzy wigilijnej:

      - W którym momencie wieczerzy wigilijnej składamy sobie życzenia?

      - Co jeszcze robimy podczas składania życzeń?

      - Czego najczęściej życzymy swoim bliskim?

      - Jak powinniśmy się zachować podczas składania tych życzeń?

             4. Wyraźcie swoją opinię na temat wyjątkowych życzeń mamy zawartych w dwóch ostatnich zwrotkach wiersza.

             5.  Odsłuchajcie piosenki Czerwonych Gitar „Dzień jeden w roku” i porównajcie słowa piosenki z zagadnieniami omawianymi podczas zajęć.

             6. Jakie w waszych domach podaje się tradycyjne potrawy podczas wieczerzy wigilijnej? Ile potraw powinno znaleźć się na stole wigilijnym?

             7. Otwórzcie zeszyty w linie do edukacji polonistycznej i zapiszcie:

      W klasie

      Kolorowe dekoracje

      Spróbujcie utworzyć jak najwięcej wyrazów z liter wyrażenia kolorowe dekoracje i zapisać je w zeszycie.

             8. Wykonajcie teraz zadania 1-5 ze str. 48-49 zeszytu ćwiczeń do edukacji polonistycznej.

      Edukacja przyrodnicza

      1. Zastanówcie się, jakie ryby przygotowuje się tradycyjnie na wigilijną wieczerzę. Na podstawie obejrzanego filmiku zastanówcie się, jakie są wspólne cechy ryb?

                     

      1. Przeczytajcie poniższe informacje na temat budowy i zachowań ryb:

      - opływowy kształt ciała, który ułatwia poruszanie się pod wodą

      - ogon umożliwiający rybie poruszanie się do przodu

      - płetwy brzuszne i piersiowe, które pozwalają utrzymać równowagę i zmienić kierunek poruszania się

      - oddychanie – połykanie wody pyszczkiem i wyrzucanie jej na zewnątrz (Ryby oddychają powietrzem rozpuszczonym w wodzie. Jest to możliwe, ponieważ ryby zamiast płuc mają skrzela. Otwierają pyszczki, połykając wodę. Woda przepływa przez skrzela i tam pozostawia tlen. Później wypływa przez otwory mieszczące się za oczami. Widać, jak otwory rytmicznie się otwierają i zamykają)

      - skóra pokryta łuskami, która chroni przed urazami

       

      Narysujcie w zeszycie w linie jedną z poznanych ryb. Podpiszcie ją.

      Edukacja matematyczna

      1. Wykonajcie zadania 1-4 ze str. 95-96 podręcznika.
      2. W zeszycie ćwiczeń do edukacji matematycznej wykonajcie zadania 1-3 na str.33.


      Poniedziałek, 14.12.2020r.

      Temat: Świąteczne dekoracje

      Cele: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie dwuznaku ch, Ch w izolacji i w wyrazach

                - przeliczanie głosek, liter w wyrazach, wskazywanie samogłoski w sylabach

               - określanie położenia przedmiotu na kartce papieru i opisywanie jego drogi do celu

      Edukacja polonistyczna

      1. Wykonajcie kilka ćwiczeń logopedycznych

      https://wordwall.net/pl/resource/1806825/logopedia

      1. Odkodujcie hasło. Odszukajcie miejsce podanej litery w modelu wyrazu.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      9    5    3    1    7    2    4    8    6

      e    r    k     d    c    e    o     j     a

      Przepiszcie to zadanie wraz z rozwiązaniem do zeszytu w linie.

      1. Opiszcie ustnie swoją ulubioną dekorację świąteczną.
      2. Opowiedzcie o sytuacji przedstawionej na ilustracji na str. 40-41 w podręczniku.
      3. Przeczytajcie powyższy tekst i odpowiedzcie na pytania:

      - Co znajduje się w pudłach?

      - Jaki prezent na choinkę podarował wujek?

      - Skąd pochodzi wujek?

      - Co zrobił Ząbek?

      - Jak mama nazwała Ząbka?

      - Jaki nastrój panuje w domu Stacha i Michała?

              6.   Wprowadzenie dwuznaku ch, Ch

      Jaką głoskę słyszycie na początku wyrazu choinka?

      Wyszukajcie na ilustracji obiekty, w których nazwach słychać głoskę h (zapisywaną literami ch) na początku, w środku i na końcu. Podzielcie te wyrazy na głoski. Podzielcie głoski i litery w wyrazach z ch i porównajcie ich liczbę.

      W języku polskim głoskę h możemy zapisać w dwojaki sposób. Za pomocą jednej litery h, albo dwuznaku  ch, składającego się z dwóch liter. Tak więc dwuznak ch to 1 głoska, ale 2 litery.

      1. Odszukajcie w tekście ze str. 40-41 w podręczniku odpowiedź na pytanie:

      - Co znajduje się w pudłach?

      Pytanie i odpowiedź zapiszcie w zeszycie w linie.

      Zadanie domowe:

      Odszukajcie na mapie Polski miasto Chełmno.

      1. Wykonajcie zadanie 1-5 ze str. 46-47 w zeszycie ćwiczeń do edukacji polonistycznej.
      2. W zeszycie w linie napiszcie po 4 rzędy małej i wielkiej litery ch, Ch.
      3. W zeszycie do kaligrafii wykonajcie ćwiczenia ze str. 42.
      4. W zeszycie trudnych wyrazów napiszcie wyrazy: choinka, Stach, Michał, wesołych, chłopcy, pudłach, Chełmno, postrach, chwile, zapachów, słuchamy. Zaznaczcie dwuznak ch na czerwono.

       

      Edukacja matematyczna

      1. Odkodujcie obrazek

       

       

      Wykonajcie to zadanie w zeszycie w kratkę.

      1. Wykonajcie zadanie 1-3 ze str. 94 w podręczniku.
      2. Wykonajcie zadanie 1-7 ze str. 31-32 w zeszycie ćwiczeń do edukacji matematycznej.
    • Piątek, 11.12.2020r.

      Temat: Przygotowania do świąt

      Cele: - wypowiadanie się na tematy związane ze świętami Bożego Narodzenia

                - dostrzeganie związku między dodawaniem a odejmowaniem

                - rysowanie bombki choinkowej w programie MS Paint, łączenie kilku figur w całość

      Edukacja polonistyczna

      1. Zapiszcie lub narysujcie w zeszycie do edukacji polonistycznej 3 skojarzenia związane ze świętami Bożego Narodzenia.

      2. Przyjrzyjcie się ilustracjom ze str. 38 w  podręczniku  i zastanówcie się jakie sytuacje przedstawiają zdjęcia oraz jak możemy pomóc potrzebującym w czasie Bożego Narodzenia? Zastanówcie się nad sposobami okazywania troski i serdeczności potrzebującym, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, co można podarować innym?

      3. Na podstawie historyjki obrazkowej ze str.39 w podręczniku odpowiedzcie na pytania:

      - Komu Raban chciał pomóc?

      - Jak sądzicie, dlaczego mu na tym zależało?

      - Na czym polegała ta pomoc?

      - Z jakiego powodu zakupy zrobione przez Rabana były inne niż te, o które prosiła sąsiadka?

      - Jak zareagowała na wyłożone przez Rabana zakupy?

      - Co mogło wydarzyć się później?

      Jaki nastrój panuje w komiksie?

      4. Utwórzcie rymy do podanych wyrazów: buraczki, sałata, marchewka, ziemniaki, serdelki, kabanosy, bombki, choinka, sanki, gruszka, koperek, serwetki, stół, pomocnik, kiełbasa, woda. Wybierzcie dwie pary wyrazów i zapiszcie w zeszycie np. woda-moda.

      5. W zeszycie trudnych wyrazów zapiszcie wyrazy: hulajnoga, hamak, huk, hałas, humor, herbatniki i zaznaczcie literę h na czerwono.

      6. Wykonajcie zadania 1-6 ze str.44-45 zeszytu ćwiczeń do edukacji polonistycznej.

      Edukacja matematyczna

      1. Wykonajcie zadania 1-3 na str. 93 podręcznika. Zadanie 3 wykonajcie w zeszycie w kratkę.
      2. W ćwiczeniach do edukacji matematycznej wykonajcie zadania 1-4 na str. 30.

      Edukacja informatyczna

      W programie MS Paint narysujcie bombkę choinkową i ją ozdóbcie. Posłużcie się kształtem Owal wybranym z pola Kształty. W górnej części bombki narysujcie kwadrat lub prostokąt. Dorysujcie zawieszkę narzędziem Pędzel kaligraficzny. Aby ozdobić bombkę rysujemy szlaczki, wzory wypełniamy kolorem.

      Edukacja muzyczna

      Cel: - utrwalenie piosenki „Bosy pastuszek” – uczeń śpiewa piosenki o tematyce bożonarodzeniowej PP: VIII.2.3



       Temat: Długie zimowe wieczory                                                Czwartek, 10.12.2020r.

      Cele: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery h, H

                - dzielenie wyrazów na sylaby, wskazywanie samogłosek i  spółgłosek

                - szacowanie wagi, ważenie przedmiotów i porównywanie ich ciężaru używając nazwy kilogram

      1. Nadchodzi zima, zbliżają się święta. Co najczęściej robicie w te długie zimowe wieczory? Z kim i w co się bawicie? Czym najczęściej zajmuję się mama, a czym tata? Co lubicie robić wspólnie?

      2. Wprowadzenie liter h, H

      Przyjrzyjcie się ilustracji ze str. 36-37 w podręczniku i zastanówcie się:

      - Jak ma na imię dziewczynka, która podaje kubek bratu?

      - Co nalewa tata?

      - Co stoi pod ścianą po lewej stronie, a co po prawej?

      3. Na podstawie tekstu ze str. 36-37 w podręczniku odpowiedzcie na pytania:

      - Z jakiej okazji spotkała się cała rodzina Helenki?

      - Co jest na kubku Huberta/Helenki/mamy/taty?

      -Skąd mają kubki Hubert i tata?

      - Co mama poda do herbaty?

      - Co zrobi Helenka?

      - Czym wkrótce zajmie się rodzina?

      - Gdzie rodzina powiesi ozdobione pierniczki?

      - Czy w waszych domach piecze się pierniczki?

      Głoska h jest spółgłoską. Poszukajcie na ilustracji i w otoczeniu przedmiotów, które rozpoczynają się spółgłoską h, takich, które mają ją w środku i na końcu. W wyrazie podstawowym herbata, Helenka głoska h, H  występuje na pierwszym miejscu. Podzielcie te wyrazy na sylaby, na głoski, policzcie sylaby, głoski, samogłoski, spółgłoski, ułóżcie modele wyrazów. Zarówno małą jak i wielką literę h, H zapisujemy w polu górnym i środkowym.

      4.W zeszycie w linie narysujcie szlaczek i zapiszcie po 4 rzędy małej i wielkiej litery h, H

      5. W zeszycie do kaligrafii wykonajcie ćwiczenia ze str.41

      6. W zeszycie trudnych wyrazów zapiszcie wyrazy: herbata, Helenka, Hubert, juhas, hala, harcerski, hipopotam, hortensje

      7. Wytnijcie kolorowy piernik z bloku rysunkowego, ozdóbcie go małymi i wielkimi literami h, H i przyklejcie do zeszytu w linie.

      8. Wykonajcie zadania 1-4 ze str. 42-43 w zeszycie ćwiczeń do edukacji polonistycznej.

      Edukacja matematyczna

      1. Weźcie do rąk 1 kilogram cukru i zastanówcie co to jest kilogram i co ważymy w kilogramach.

      Kilogram to jednostka miary masy.

      1 kilogram zapisujemy w skrócie 1 kg

      1. Otwórzcie podręczniki na str. 92 i zastanówcie się nad zadaniem 1. i

      W zadaniu 1. przypominam, że jeżeli szalka z ważonymi przedmiotami znajduje się niżej, przedmioty są cięższe od tych, które leżą na drugiej szalce.

      1. Wykonajcie zadania 1-8 ze str.28-29 w ćwiczeniach do edukacji matematycznej

      Zadanie domowe:

      Zagadka:

      Co jest cięższe? 1 kilogram cukru, czy 1 kilogram piór?

      Powodzenia!



      Temat: Wśród sąsiadów       Środa, 9.12.2020r.

      Cele: - wysłuchanie tekstu czytanego przez nauczyciela i wypowiadanie się na jego temat

                - stosowanie wielkiej litery w pisowni imion

      Edukacja polonistyczna

      1. Literkowe psiaki – narysujcie proszę psa wpisanego w dowolną literę, którą poznaliśmy
      2. Na podstawie opowiadania M.E. Letki „Sisi” ze str. 34 w podręczniku odpowiedzcie na pytania:

      - Kto jest główną postacią w tym opowiadaniu?

      - O jakim wydarzeniu jest mowa w tekście?

      - Czy wynik konkursu wpłynął na dobrosąsiedzkie relacje?

      - Co zazwyczaj myśli właściciel psa o swoim pupilu?

      1. Zastanówcie się dlaczego ludzie pragną mieć w domu psa?
      2. Sisi i Mimi – narysujcie jamnika zgodnie z instrukcją na str.40 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej
      3. Psy do zadań specjalnych – zastanówcie się jaką rolę odgrywa pies w domu, na pastwisku, na lotnisku, w GOPR(Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe), WOPR(Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe), straży pożarnej i policji
      4. Otwórzcie podręczniki na stronie 35 i odpowiedzcie na pytania pod ilustracjami
      5. Wykonajcie teraz zadania 2-3 ze str.41 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej
      6. Zastanówcie się jakie obowiązki należą do właścicieli psów i spróbujcie zdefiniować pojęcie idealny właściciel psa (czym się charakteryzuje)


      Temat: Klasowe akcje pomocy                              Wtorek, 8.12.2020r.

      Cele: - wypowiadanie się na temat potrzeb zwierząt domowych i zasad opieki nad nimi

                - poznanie pracy weterynarza

               - układanie wyrazów z liter i sylab, pisanie imion wielką literą

               - poznanie różnych sposobów mierzenia długości

      Edukacja polonistyczna/przyrodnicza

      1. Otwórzcie podręczniki na str. 33 i odpowiedzcie na pytania pod ilustracjami.

      2. Zastanówcie się czym zajmuje się weterynarz i jakie są jego zadania.

      3. Zastanówcie się  jak mądrze kochać zwierzęta?

      Model właściwego zachowania się w stosunku do zwierząt:

      - odżywianie ( odpowiednie dla każdego gatunku, dostosowane do wieku)

      - zapewnienie opieki medycznej (weterynarz), ciepła, bezpieczeństwa (np. spacer przy ulicy)

      - oswajanie z innymi zwierzętami

      - wspólne zabawy, poświęcanie czasu pupilom

      - nauka, szkolenie/tresura

      - umożliwienie powrotu do naturalnego środowiska w wypadku zwierząt dziko żyjących np. pisklę, jeż

      4. Przyjrzyjcie się historyjce obrazkowej „Pomocny Raban” ze str. 32 w podręczniku i odpowiedzcie na pytania pod ilustracjami.

      5. Wykonajcie zadania 1-6 ze str. 38-39 w ćwiczeniach do edukacji polonistycznej.

      6. Pamiętajcie o tym, że imiona piszemy wielką literą. Przypomni wam o tym rymowanka:

      Wielka litera jest od tego, by jej użyć w imieniu, koleżanko, kolego!

      Edukacja matematyczna

      1. Zmierzcie swój pokój krokami, teraz stopami, a teraz zeszyt gumką, biurko ołówkiem.

      Wykonajcie poniższą tabelę w zeszycie i zapiszcie pomiary.

      Co mierzymy?

      Czym mierzymy?

      długość

      szerokość

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      1. Odszukajcie na linijce 1 centymetr – w skrócie 1 cm
      2. Połączcie ze sobą dwie kropki za pomocą linijki, ale tak, by żaden odcinek nie przecinał się z innymi.

      .                   .

      .

                    .

                                      .

      .                        

      Wykonajcie to zadanie w zeszycie.

      Odcinek –to fragment linii prostej wyznaczony przez dwa punkty.

      1. Wykonajcie teraz zadania 1-5 ze str. 90-91 z podręcznika. A teraz zadanie 1-3 ze str. 27 zeszytu ćwiczeń do edukacji matematycznej.
      • Poniedziałek 7.12.2020 r.

      • Temat: Nasi pupile

        Cele: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery ł, Ł w izolacji i w połączeniu z innymi literami

                  - rozkładanie liczby 10 na składniki

                  - dopełnianie do pełnej 10 i uzupełnianie działań z okienkami

        Edukacja polonistyczna

        1. Nasi pupile – poświęćmy im chwilę.

        Rozwiążcie proszę zagadki.

        Głośno szczeka, gryzie kości i merdaniem wita gości.

        Nie zabiera głosu wcale, za to pływa doskonale.

        Nosi piórka kolorowe, czasem czubek stroi głowę.

        Swój domek nosi na grzbiecie, choć to nie ślimak. Już wiecie?

        1. Zwierzęta dzielimy na domowe, hodowlane i dzikie.

        - Czy każdy może mieć w domu zwierzątko?

        - Kto zajmuje się waszym pupilem?

               3.    Przeczytajcie tekst z podręcznika o Łucji i Łatku ze str. 30-31 i odpowiedzcie na pytania.

                    - Jakie zwierzęta miały dzieci?

                    - Od kogo Łucja dostała psa?

                    - Jak wyglądał Łatek?

                    - Dlaczego piesek nie mógł zostać w domu Łucji?

                    - Kto pomógł dziewczynce?

                    - Jakim psem okazał się Łatek?

              4. Wyszukajcie na ilustracji przedmioty, w których nazwach jest głoska ł w nagłosie(na początku), śródgłosie (w środku) i wygłosie(na końcu). Podzielcie te wyrazy na sylaby i na głoski. Zbudujcie model wyrazów łata i Łatek.

        5. Wprowadzenie litery ł, Ł

        Głoska ł, Ł jest spółgłoską. W wyrazie łapa, Łatek występuje na pierwszym miejscu. Podzielcie wyrazy łapa, Łatek na sylaby, na głoski, policzcie głoski w tych wyrazach, policzcie samogłoski i spółgłoski. Zarówno małą jak i wielką literę ł, Ł zapisujemy w polu górnym i środkowym.

        6. W zeszycie w linie narysujcie szlaczek i zapiszcie po 4 rzędy małej i wielkiej litery ł, Ł

        7. W ćw. do edukacji polonistycznej wykonajcie zadania 1-3 ze str. 36-37.

        8. W zeszycie do trudnych wyrazów zapiszcie wyrazy: podwórko, wspólnego cały rząd i podkreślcie litery ó na kolor czerwony.

        9. W zeszycie do kaligrafii wykonajcie ćw. ze strony 40.

        10. Proszę zrobić zdjęcie kalendarza pogody ze str. 30 w ćw. do eduk. pol. i przesłać do oceny w dniu 7.12.2020.

        Edukacja matematyczna

        1. Otwórzcie podręcznik na stronie 89 i wykonajcie zadania 1-3.

        W zadaniu 1. w całym albumie jest miejsce na 10 zdjęć, ale owo 10 to 5 (pierwsza połowa) i drugie 5 (druga połowa).

        1. Otwórzcie ćw. do edukacji matematycznej na str. 26 i wykonajcie zadania 1-3.
        2. Zadanie dodatkowe dla wszystkich uczniów.

        Na stronie www.matzoo.pl  proszę odszukać klasę 1 i zadania na dodawanie - dopełnianie do 10

      • Piątek, 04.12.2020 r.

      • Temat: Kapelusz Pani Wrony

        Cel: - słuchanie czytanych tekstów i wypowiadanie się na ich temat

               - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie liczby 10 oraz wskazywanie pozycji cyfr w jej zapisie

               - korzystanie z pola Kształty w programie MS Paint, tworzenie gry „kółko i krzyżyk”

      • Czwartek, 03.12.2020 r.

      • Temat: Kolorowe obrazki

        Cel: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery f, F

                - czytanie tekstu w zakresie poznanych liter

                - opisywanie położenia przedmiotu i odczytywanie danych z tabeli

      • Środa, , 02.12.2020 r.

      • Temat: Mikołajkowe zwyczaje

        Cel: - dzielenie się doświadczeniami związanymi z tradycjami mikołajkowymi

                - układanie wyrazów z poznanych  liter

      • Wtorek, 01.12.2020 r.

      • Temat: Kalendarz pogody

        Cel: - wypowiadanie się na podany temat

               - dodawanie (odejmowanie) kilku liczb w zakresie 9

               - prowadzenie obserwacji pogody i zapisywanie notatki w kalendarzu pogody

      • Poniedziałek, 30.11.2020 r.

      • Temat: Ptaki, które można spotkać zimą

        Cel: - poznanie litery g, G

                - poznanie zasad dokarmiania ptaków

                - nazywanie wskazanych figur geometrycznych  i  określanie ich własności

      • Piątek 27.11.2020 r.

      • Temat: Drogi i ulice

        Cel:

        - dokonywanie analizy i syntezy podanych wyrazów
        - przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię
        - samodzielne rysowanie flagi Polski z wykorzystaniem klawisza Shift i narzędzia Linia
        - przypomnienie skrótu Ctrl+Z

      • Czwartek 26.11.2020

      • Temat: Występy cyrkowców

        Cele:

        - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery c, C

        - wypowiadanie się na temat tekstu i doświadczeń związanych z wizytą w cyrku

        - mierzenie długości różnymi miarkami, porównywanie  wyników i  pomiarów

      • Środa 25.11.2020 r.

      • Temat: W świecie fantazji

        Cel: - słuchanie ze zrozumieniem tekstów literackich i wypowiadanie się na podany temat

                - wykonywanie poleceń sprawdzających czytanie ze zrozumieniem

                - uczestniczenie w doświadczeniach związanych z parowaniem i skraplaniem wody, wyciąganie z nich wniosków

      • Wtorek 24.11.2020 r.

      • Temat: Kolorowe parasole

        Cel: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery p, P

                - doskonalenie znajomości figur geometrycznych i opisywanie wyglądu figur 

        Edukacja muzyczna

        Cel: Utrwalenie piosenki Jesienny deszcz

        Edukacja techniczna

        Cel:  - wykonanie zabawki (gniotka) zgodnie z podaną instrukcją. Rozwijanie umiejętności              motoryki małej.

      • Poniedziałek 23.11.2020 r.

      • Temat: Księżniczka na ziarnku grochu.

        Cel:

        - wysłuchanie baśni i wypowiadanie się na temat jej treści

        - dokonywanie prostych obliczeń kalendarzowych

      • Piątek 20.11.2020

      • Temat: Tajemnica zaczarowanego zamku
        Cel:

        - czytanie tekstu zbudowanego z poznanych liter
        - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery „z, Z”
        - dokonywanie obliczeń w zakresie 9 i zapisywanie działań do omawianych sytuacji

      • Czwartek 19.11.2020

      • Temat: Ulubione baśnie

        Cel:

         - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery „ó, Ó”

        - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie cyfry 9

        - rozkład liczby 9 na składniki

      • Środa 18.11.2020

      • Temat: Jesteśmy Polakami

        Cel:

        - poznanie i rozpoznawanie symboli narodowych

        -  poznanie kilku faktów związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę

      • Wtorek 17.11.2020

      • Temat: Gdy za oknem szaro, buro i ponuro.

        Cel: - ćwiczenia językowe utrwalające rozpoznawanie i nazywanie liter „ w, W”

                - badanie własności klocków sześciennych, ich wzajemnego położenia

         

        Edukacja polonistyczna

        1. Otwórzcie podręcznik cz. 2. Str. 10. Przyjrzyjcie się obrazowi Aleksandra Gierymskiego pt. „Ogród Saski”.

        - Opiszcie miejsce przedstawione na obrazie.

        - Jakich kolorów użył malarz?

        - Dokąd idzie pani, która jest na pierwszym planie, najbliżej nas?

        - Jakie miny mają ludzie z tego obrazu?

        - Jakie odgłosy można usłyszeć w tym parku?

        - Gdybyście mogli do tego obrazu coś domalować, co by to było i dlaczego?

        Pamiętajcie o wypowiedzi w formie zdania!!!

        1. Otwórzcie teraz ćwiczenia do edukacji polonistycznej cz. 2 str. 10-11 i wykonajcie zadania 1-5

        Zadanie domowe:

        Zeszyt do kaligrafii str. 32-33

        Edukacja matematyczna

        1. Otwórzcie zeszyty w kratkę.  Macie do dyspozycji 6 klocków  (1 klocek =  1 kratka). Spróbujcie z tych 6 klocków zbudować (narysować) 2 wieże. Określcie z ilu klocków zbudowana jest każda wieża, zapiszcie cyfrę pod rysunkiem. Określcie, która wieża jest wyższa, która niższa, o ile klocków jest wyższa/niższa. Wstawcie między liczbami odpowiedni znak: <,>,=.
        2. Otwórzcie podręczniki cz. na str. 78 i wykonajcie zadania 1-2. Zadanie 1 wykonajcie w zeszycie.  Rozłóżcie liczbę 8 na dwa składniki tak, aby pierwszy z nich był większy niż drugi. Ile jest możliwości takiego rozkładu? A wiec mamy 8 klocków spośród których rysujemy 2 wieże tak, aby pierwsza była wyższa od drugiej. Narysujcie i zapiszcie działania pod rysunkami.

        Np. 5+3=8

        1. Otwórzcie ćwiczenia do edukacji matematycznej cz. 2 str. 9 i wykonajcie zad.1, 3, 4.

        Zadanie 3 pokazuje działanie jednego z praw: monotonii dodawania dla nierówności.

        Jeżeli miedzy dwiema liczbami zachodzi nierówność, to po dodaniu do obydwu takiej samej liczby, nierówność zostanie zachowana.

        Dla przypomnienia!

                      

        Źródło: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fpl.pinterest.com%2Fpin%2F321303754669529396%2F&psig=AOvVaw3UD_EqrDEN0YwS_FA4F0za&ust=1605366023882000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwj2yfzN5P_sAhVOzCoKHVIjBBUQr4kDegUIARCaAQ

         

      • Poniedziałek 16.11.2020

      • Temat: Ubranie na listopadowe dni.

        Cel: - wypowiadanie się na temat właściwego ubioru w różnych sytuacjach życiowych

                - rozpoznawanie, nazywanie i zapisywanie cyfry 8

         

        Edukacja polonistyczna

        1.Wybieracie się na basen, wybierzcie spośród przedstawionych przedmiotów te, które będą niezbędne na basenie (strój kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik, mydło, okulary, szalik)

        Wyobraźcie sobie teraz, że wybieracie się do lasu na grzyby i pada deszcz. Jakie przedmioty będą wam potrzebne? (koszyk, kalosze, okulary przeciwsłoneczne, czepek, parasol, kurtka przeciwdeszczowa, radio)

        A teraz idziecie na łyżwy na otwarte lodowisko. Jak się ubierzecie? (czapka z daszkiem, rękawiczki, szalik, klapki, kurtka puchowa, kalosze, bluzka z krótkim rękawem, długie spodnie, gruba czapka, krótkie spodenki)

        2. Z worka wysypały się litery. Spróbujcie odszukać te, które tworzą wyraz worek.

        I    o    y    w   b   r   k    a    e   j   n    d   m

        3.  Otwórzcie podręcznik cz. 2 str. 8-9. Przeczytajcie tekst z podręcznika. Odszukajcie na ilustracji Ewę, Wojtka, Wandę i Iwonę. Skąd wiecie, że to są te osoby?  Odszukajcie odpowiednie fragmenty tekstu.

        4. Wprowadzenie liter „w, W” (worek, Wojtek)

                     Litera „w, W” jest spółgłoską. W wyrazie (worek, Wojtek) występuje na pierwszym miejscu.

                     Podzielcie wyrazy: (worek, Wojtek) na sylaby, teraz na głoski, policzcie sylaby i głoski w wyrazach, policzcie samogłoski i spółgłoski, zbudujcie strukturę dźwiękową podanych wyrazów z wykorzystaniem kartoników czerwonych i niebieskich (czerwony – samogłoska, niebieski – spółgłoska). Poszukajcie w tekście z podręcznika wyrazów zawierających głoskę „w” na początku, w środku i na końcu wyrazu.

                     Spróbujcie wykonać małą lub wielką literę „w” z drucika kreatywnego.

                     Spróbujcie napisać w zeszycie w linie po 2 rzędy małej i wielkiej  litery „w”.

                    Małą literę „w” zapisujemy w polu środkowym, natomiast wielką w polu górnym i środkowym. Spójrzcie na kierunek pisana litery w podręczniku str. 8.

        Przepiszcie  z podręcznika str. 8 pierwsze zdanie do zeszytu w linie.

        5. Otwórzcie ćwiczenia do edukacji polonistycznej cz. 2 str. 8-9. Wykonajcie zdania 1-4. W zad. 3 w podanych wyrazach ukryły się inne wyrazy, odszukajcie je i otoczcie pętlą.

        Edukacja matematyczna

        1. Ułóżcie na stole 8 patyczków. Spróbujcie podzielić je na 2 równe części. A teraz na 4. A teraz pogrupujcie wszystkie patyczki jakie macie po 3, po 5, po 6, po 8.
        2. Otwórzcie zeszyty w kratkę. Narysujcie 8 dowolnych elementów w rzędzie jeden za drugim i pokolorujcie 8 z kolei. Spróbujcie napisać teraz cyfrę 8 w kratkach. Napiszcie 2 rzędy cyfry 8.

        Pamiętajcie o odstępach. Zwróćcie uwagę na kierunek pisania przedstawiony w podręczniku na str. 76.

        1. Otwórzcie podręcznik cz. 2 na str. 76-77 i spróbujcie wykonać zadania 1, 4,5.
        2. A teraz otwórzcie ćwiczenia do edukacji matematycznej cz. 2 na str. 7-8 i wykonajcie zadania 1-8.
      • Wtorek  10.11.2020

      • Temat: Zwierzęta hodowane przez człowieka.

        Cel: -  Wskazywanie różnic między ptakami a ssakami

               -  Poznanie znaków interpunkcyjnych stosowanych na końcu zdania

               -  Układanie, analizowanie i rozwiązywanie zadań tekstowych

        Edukacja  przyrodnicza

        1. Otwórzcie podręczniki cz.2 na str. 6-7

        Na podstawie ilustracji spróbujcie nazwać zwierzęta gospodarskie

        Przedstawione zwierzęta dzielimy na 2 grupy:

        PTAKI

        - mają dzioby, pióra, skrzydła, dwie nogi, znoszą jaja 

        SSAKI

        - mają sierść lub włosy, rodzą młode i karmią je mlekiem

        Zastanówcie się dlaczego ludzie hodują zwierzęta?

        Zwierzęta hodowlane są bardzo potrzebne ludziom do życia. Dlatego ludzie muszą się nimi dobrze opiekować, karmić, pomagać przetrwać gorące lato i mroźną zimę. Trzeba też szanować rzeczy wyprodukowane dzięki nim.

        Edukacja polonistyczna

        1. Otwórzcie zeszyty ćwiczeń do edukacji polonistycznej cz. 2 str. 6-7 i wykonajcie zadania 1-6.

        WAŻNE!!!

        W języku polskim występują 3 rodzaje zdań.

        OZNAJMUJĄCE zakończone kropką.

        PYTAJĄCE zakończone znakiem zapytania ?

        ROZKAZUJĄCE zakończone wykrzyknikiem!

        Zasady prawidłowego układania pytań i odpowiedzi:

        -muszą dotyczyć ilustracji, ładnie, poprawnie brzmieć, być poprawnie wypowiedziane, z odpowiednia intonacją

        Edukacja matematyczna

        1. Otwórzcie podręcznik cz.2 na str.75. Wykonajcie zadania 1-4. Zapiszcie obliczenia w zeszycie.

        W zadaniu trzecim widzimy 4 dziki, doszły jeszcze 3, ile dzików jest razem? Zapiszcie odpowiednie działanie.

        Teraz otwórzcie ćwiczenia do edukacji matematycznej cz.2 na str.5-6 i wykonajcie zadania od 1-6

        POWODZENIA

      • poniedziałek, 9.11.2020 r.

      • Temat: Jesienna szaruga

        Cele: - rozpoznawanie, nazywanie i pisanie litery „b, B” w izolacji i w wyrazach

        - układanie wzorów i figur zgodnie z podanymi warunkami

        Edukacja polonistyczna

        1. Otwórzcie podręcznik cz.2 na str. 4-5

        Przeczytajcie tekst z podręcznika

        Odpowiedzcie na pytania:

        - Kto jest bohaterem opowiadania?

        - Co robią Bajka, Beatka, Bartek i tata?

        - Dlaczego budują budę?

        - Czy Bajka chce zamieszkać w nowym domu?

        - Jaki pomysł mają na niego dzieci?

        - Do czego zachęca Bartek swojego psa?

        2. Wprowadzenie litery „b, B” (buty, Bartek)

        Litera „b, B” jest spółgłoską. W wyrazie (buty, Bartek) występuje na pierwszym miejscu.

        Podzielcie wyrazy: buty, Bartek na sylaby, przegłoskujcie, policzcie sylaby i głoski w wyrazach, policzcie samogłoski i spółgłoski, zbudujcie strukturę dźwiękową podanych wyrazów z wykorzystaniem kartoników czerwonych i niebieskich (czerwony – samogłoska, niebieski – spółgłoska). Poszukajcie w tekście z podręcznika wyrazów zawierających głoskę „b” na początku, w środku i na końcu wyrazu.

        Spróbujcie teraz napisać małą i wielką literę „b, B” palcem po stole.

        A teraz w zeszycie w linie (po 2 rzędy każdej litery).

        Zarówno małą jak i wielką literę „b, B” zapisujemy w polu górnym i środkowym. Spójrzcie na

        kierunek pisania na str. 4 w podręczniku.

        1. Otwórzcie teraz ćwiczenia do edukacji polonistycznej cz. 2 str. 4-5 i wykonajcie zadania 1-3.

        Edukacja matematyczna

        Otwórzcie podręczniki cz. 2 na str.74.

        Przyjrzyjcie się ilustracji z zad. 1 i spróbujcie odpowiedzieć na pytania pod ilustracją. Teraz wykonajcie zadanie 3. Otwórzcie ćwiczenia do edukacji matematycznej na str. 4 i wykonajcie zdania 1-4. W zadaniu 4 zbudujcie z patyczków swoją figurę i przerysujcie ją do zeszytu w kratkę. Napiszcie pod rysunkiem z ilu patyczków powstała wasza figura.

      • rok szkolny 2020/2021

      • klasa 1.

      • czwartek 25,06.2020

        Temat: Jedziemy na wakacje

        Wakacje 2020 - kiedy, gdzie i za ile?

        Wysłuchaj uważnie poczytankę "Wakacje"
        Nowi_Tropiciele_Listy_od_Hani_i_Henia_18_Wakacje.mp3

        Jak myślisz:
        - Dlaczego Henio przestał się tak bardzo  cieszyć z wyjazdu na obóz?
        - Czy Henio będzie zadowolony ze swoich wakacji?
        - Co można poradzić Hani , aby ciekawie spędziła wakacje?
        - Co możesz zrobić, aby twoje wakacje nie były nudne?

         

        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 60-61 i wykonaj zadania:
        - Dobierz i pokoloruj pasujące do siebie stroje wakacyjne
        - Zaadresuj kopertę. Napisz krótką wiadomość SMS.
        - Wstaw odpowiedni znak na końcu zdania. Podaj nazwy tych zdań

        Wychowanie fizyczne:
        Poćwiczcie z nagraniem. 

         

         

        Życzymy wspaniałych wakacji! :) | Szkoła Podstawowa nr 35 w Poznaniu
         

      • klasa 1.

      • środa, 24.06.2020

        Temat: Jedziemy na wakacje

        Otwórz plik: na str.62 poznaj ciekawostki na temat życia  Krzysztofa Kolumba- dzielnego żeglarza. 

        tropiciele_1_2.pdf

        Zapoznaj się z ilustracja i tekstem ze str. 63. Odpowiedz na pytania:
        - Co robią dzieci przedstawione na ilustracji?
        - Dokąd wybierają się na wakacje?
        - Czy ich plany można zrealizować?
        - Jakie są twoje wakacyjne plany?
        - Co zabierzesz ze sobą na letni wypoczynek?



        Zapamiętaj!!!

        WAKACYJNY KODEKS
        Bezpieczne wakacje nad wodą z MOSiR Sochaczew | e-Sochaczew.pl ...
        Czyli to o czym powinieneś pamiętać, wybierając się na wakacje
        - Dbaj o własne bezpieczeństwo i zdrowie
        - Słuchaj rodziców i opiekunów
        - Dbaj  o środowisko naturalne (lasy, góry, wodę)
        - Szanuj przyrodę, zabytki i pracę ludzi
        - Nie oddalaj się bez pozwolenia opiekunów
        - Baw się w bezpiecznych miejscach


        Bezpieczne wakacje z Myszką Ogonisią – blog4you

         

        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 58-59 i wykonaj zadania:
        - Uzupełnij zdania wyrazami
        - Wskaż właściwe i niewłaściwe zachowania podczas wakacji

         

        Wykonaj wakacyjny obrazek techniką kolażu.

        Edukacja informatyczna:
        Wakacje tuż tuż! Wykonaj pracę : Jak wyobrażam sobie moje wakacje. Technika wykonania pracy jest dowolna. Korzystajcie z programu, który najbardziej lubicie i do którego macie dostęp.

        Udanej pracy!!!smiley

      • klasa 1.

      • wtorek, 23.06.2020

        Temat: Wakacyjne porady


        Zastanów się?!
        Gdzie chcesz spędzić wakacje?
        Jak planujesz spędzić wolny czas?


        Pamiętaj! Najlepsze wakacje to bezpieczne wakacje!

        Zapamiętaj Wakacyjne porady ze str. 61 
        tropiciele_1_2.pdf


        Otwórz ćwiczenia w linie na str. 57 i wykonaj zadania:

        zad.3 Ułóż wakacyjne rady z rozsypanki i zapisz je w zeszycie.
        zad.4 Podaj nazwy i podpisz przedmioty, które należy włożyć do wakacyjnego plecaka.

        Wykonaj gimnastykę oka i języka ze str. 60 
        tropiciele_1_2.pdf

        Poćwicz czytanie
        - ćwiczenia w linię str. 80

         

        Otwórz ćwiczenia w kratkę  na str. 61 i wykonaj zadanie:
        zad.2 Poprowadź dzieci po ścieżkach

         

        Wychowanie fizyczne: Poruszajcie się z nagraniem. Przypomnijcie sobie zasady ruchu drogowego. Pamiętajcie o nich podczas wakacji!



        Dzień Taty - plakat - Printoteka.pl

        Nie zapomnijcie o swoich Tatusiach i złóżcie im życzenia smiley

         

         

         

         

         

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 22.06.2020

        Temat: Wakacyjne porady

        Kochani przed nami ostatni tydzień nauki. Do wakacji zostało niewiele.
        Dziś nauczmy się piosenki  „Wakacje”


        Otwórz plik:  na str.58/59 zapoznaj się z ilustracją i tekstem wiersza „Przyjście lata”.
        tropiciele_1_2.pdf

        - Wymień nazwy zwierząt, które wystąpiły w wierszu.
        - Jakie zwierzęta wyobrażały sobie przyjście lata?
        - Jaki jest nastrój wiersza?
        - Jaką pogodę może przynieść nam polskie lato?
        - Jakie ubranie należy przygotować na przyjście lata?

        Otwórz ćwiczenia w linie na str. 56 i wykonaj zadanie:
        zad. 2 Połącz nazwy zwierząt z rysunkami pojazdów zgodnie z treścią wiersza. Udziel i zapisz odpowiedz na pytanie: Jak nadeszło lat?

        Ćwiczenia dodatkowe
        Wykonaj ćw. 18 i 19 na str.74  Utrwal pisownię liter.

        Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 60 i wykonaj zadania:
        zad.1 Znajdź różnice na obrazkach

        Utrwal poznane wiadomości z Abecadła muzycznego- str. 66-68
        tropiciele_1_2.pdf

        Powodzenia!
         

         

         

      • klasa 1.

      • Piątek, 19.06.2020

        Temat: Smok Wawelski

        Wisła płynie, a my razem z nią! Zapraszam wszystkich do podróży "Z biegiem Wisły"

                      

        Wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką:
        - projekt okładki do poznanej legendy o Smoku Wawelskim
        - zilustruj wybraną scenę z legendy

         

        Temat: Dodawanie o odejmowanie

        Otwórz ćwiczenia w kratkę na:
        - str. 58/59 i wykonaj zadania:
        zad.1 Rozwiąż zadanie tekstowe, dodaj trzy składniki z wykorzystaniem kości do gry.
        zad.2 Rozłóż liczbę 15 na trzy składniki z wykorzystaniem kości do gry
        zad.3 i 4  Porównaj liczbę wyrzuconych oczek
        - str.70 i wykonaj zad 26 (uzupełnij działania)

        Powodzenia!

         

         

         

      • klasa 1.

      • Poniedziałek  15.06.2020

        Temat: Smok Wawelski

        Poznaj legendę o Smoku Wawelskim


        Odpowiedz na pytania:
        - O jakim mieście jest mowa w legendzie?
        - Jaki problem mieli mieszkańcy miasta?
        - Kto próbował pokonać smoka?
        - Jaki pomysł na pokonanie smoka miał szewczyk?
        - Co się stało ze smokiem?
        - Jakim człowiekiem okazał się szewczyk?
        - Jaką nagrodę otrzymał szewczyk?

         

        Otwórz podręcznik na str.56-57
        Opowiedz legendę na podstawie wysłuchanego tekstu i historyjki obrazkowej.
        Pomyśl , jak inaczej mogłaby się zakończyć ta legenda?

        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 54-55
        zad. 1 Podpisz obrazki wyrazami z ramki
        zad.2 Uzupełnij luki małymi i wielkimi literami w nazwach związanych z treścią legendy
        zad.3. Dokończ rysowanie szlaczka
        zad.4 Rozwiąż krzyżówkę i odczytaj hasło
        zad.5 Przepisz zdanie i uzupełnij je hasłem z krzyżówki

        Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 56. Przeczytaj opis gry. Przygotuj pionki i kostki. Zaproś rodzinę do wspólnego grania.

        Miłej zabawy!

         

      • klasa 1.

      • środa, 10.06.2020

        Temat: O dinozaurach słów kilka

        Przenieśmy się daleko wstecz – do czasów, w których po ziemi stąpały dinozaury.


        Otwórz podręcznik na stronie 54-55 . Zapoznaj się z ilustracją i tekstem „Dinozaury i nie tylko…”
        Odpowiedz na pytania:
        - Jak nazywają się zwierzęta przedstawione na ilustracji?
        - Jaki zwierzęta zostały przedstawione w tekście , czym się odżywiały?
        - Który dinozaur podoba ci się najbardziej i dlaczego?

        Ulep z plasteliny wybranego dinozaura.

        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 52/53 i wykonaj zadania:
        zad.1 Odczytaj i zapisz zakodowane nazwy dinozaurów
        zad.2 Ułóż i zapisz zdania z rozsypanki wyrazowej
        zad.3 Dokończ rysowanie dinozaura. Pokoloruj go zgodnie z własnym pomysłem.

        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 68 wykonaj ćwiczenia utrwalające rozpoznawanie dwuznaków, tworzenie wyrazów z rozsypanki sylabowej i łączenie wyrazów z ich zdrobnieniami.

         

        Wykonaj makietę parku dinozaurów według instrukcji

         

        Zadania tekstowe- rozwijamy logiczne myślenie

        Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 54-55 i wykonaj zadania:
        zad.1 Wykonaj rysunki zgodnie z podanym warunkiem
        zad.2 Pokoloruj piłki zgodnie z opisem.
        zad.3 Uzupełnij rysunek elementami zgodnie z podanym wzorem.

         

        Dodawanie i odejmowanie do 20. Ile brakuje?
        Otwórz ćwiczenia w kratkę na:
        - str. 68 i wykonaj zadanie 21
        - str.69 i wykonaj zadanie 23 i 24

         

        Edu. inf. Programowanie 

        Miłego dnia smiley

      • klasa 1.

      • wtorek, 09.06.2020
        Temat: Skąd się wzięły smoki?

         

        Wrocławskie Smoki | go.wroclaw.pl

        Jak myślisz:
        - Czy smoki istniały?

         
        Otwórz podręcznik na stronie 52 . Zapoznaj się z ilustracją i tekstem „SMOKI”

        PALEONTOLOG- Kto to taki? Czym się zajmuje?
        Paleontolog bada dawne zwierzęta i rośliny. Tak dawne, że do dziś zostały po nich tylko odciski na skałach albo skamieniałe kości. Przeczytaj więcej informacji w podręczniku na str. 53

        Ćwiczymy z Noni
        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 50  i wykonaj zadanie 5 i 6.

        Wykonaj smoka z papieru.

        https://zabawyzdzieckiem.pl/images/2018/02/07/Smok6-1080.JPG

         

        Potrzebne materiały:

        rolka po papierze toaletowym, zielona farba, pędzel, klej, nożyczki, małe zielone pompony dekoracyjne (2 mniejsze i 2 większe) lub zielona bibuła, ruchome gotowe oczka, czerwona i żółta bibuła, biały papier, czarny mazak

        Rolkę malujemy zieloną farbą i odstawiamy do wyschnięcia. Po wyschnięciu przyklejamy do rolki w odpowiednich miejscach zielone pompony dekoracyjne. Do dwóch większych pomponów przyklejamy oczka. Jeśli nie mamy gotowych, możemy je zrobić z papieru. Dwa mniejsze pompony będą nozdrzami smoka. Jeśli nie mamy pomponów, możemy kulki zrobić z zielonej bibuły – dwie mniejsze i dwie większe. Po bokach rolki poniżej nozdrzy przyklejamy wycięte z białego papieru podłużne trójkąty, na których czarnym mazakiem rysujemy kształt zębów.

        Czerwoną i żółta bibułę tniemy na wąskie paski i przyklejamy je wewnątrz rolki od strony nozdrzy. W ten sposób powstanie pióropusz ognia.
         Przyłóż rolkę od drugiej strony do ust i mocno dmuchaj, wtedy paski bibuły poruszą się.

         

        Temat: Obliczenia pieniężne

         Otwórz podręcznik na str. 86. Przypomnij sobie, jakimi banknotami i monetami posługujemy się w Polsce.
         Wykonaj zadania tekstowe. Pamiętaj o skrócie  .

        Otwórz ćwiczenia w kratkę na:
        - str. 53 i wykonaj zadanie 3, 4 i 5. Rozwiąż zadania tekstowe z wykorzystaniem monet 1 zł, 2zł, 5zł
        - str. 65 i wykonaj zadanie 11, 12 i 13. Poćwicz, aby  sprawnie posługiwać  się pieniędzmi.

         

        Wychowanie fizyczne
        Poznaj technikę żonglowania. Wykonaj ćwiczenia z filmem instruktażowym:

        Powodzenia !

         

         

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 08.06.2020

        Smok-Blog: HISTORIA O OSTATNIM SMOKU NA ŚWIECIE | Tove Jansson

        Temat: Skąd się wzięły smoki?
         

        Zapoznaj się z tekstem „Historia o ostatnim smoku na świecie” z podręcznika na str. 50. Odpowiedz na pytania:
        - Kto jest bohaterem opowiadania?
        - Jak wyglądał smok?
        - Dlaczego Muminek pogodził się z odejściem smoka?

         

        Otwórz ćwiczenia w linię na str. 48/49 i wykonaj zadania.

         

        Temat: Utrwalenie pojęć : na lewo na prawo
         


        Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 51 i wykonaj zadania.
        - Przelicz i zaznacz odszukany element
        - Ułóż pytania do ilustracji z zadania 1 według własnego pomysłu

         

        Abecadło muzyczne: Otwórz podręcznik nas str.66-68. Utrwal zdobyte wiadomości.
        Rozwiąż krzyżówkę muzyczną, która znajduję się ćwiczeniach w linię na str. 64

         

        Miłego dnia!

      • klasa 1.

      • piątek 05.06.2020

        Temat: Wycieczka na łąkę lub do ogrodu.

         

        Dzień dobry pierwszaki !!!

        Pomysły na wiosenny weekend z rodziną
        Chciałabym żeby nasze dzisiejsze zajęcia wyglądały w nieco inny sposób. Wyjątkowo nie będzie dzisiaj pracy w książkach. Chcę żebyście wybrali się na wycieczkę. Jeśli jest taka możliwość poproście rodziców żebyście wspólnie wybrali się na pobliską łąkę. Jeśli się wam to nie uda, udajcie się na podwórko lub ogród. Przygotowałam dla was kilka propozycji zajęć. Zapoznajcie się z nimi i w drogę! ;-)

         

        • Kiedy dotrzecie na miejsce, zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w odgłosy. Po 2-3 minutach otwórzcie je i opowiedzcie o swoich odczuciach.
           
        • Spróbujcie obserwować zwierzęta i rośliny. Zauważcie:
          - Jakie barwy was otaczają?
          - Czy roślinność jest wysoka, czy niska?
          - Jakie widzicie rośliny? Spróbujcie je nazwać.
          - Czy widzicie zwierzęta? Jeśli tak, to jakie?

           
        • Jeśli masz w domu szkło powiększające- lupę, zabierz ją na wycieczkę. Ciekawe co uda wam się dostrzec przy jej pomocy ;-)
           
        • Gry i zabawy matematyczne:
          - przelicz zaobserwowane zwierzęta i rośliny
          - porównaj liczbę zwierząt i roślin. Czego jest więcej? Czego jest mniej? O ile?

           
        • Zagadki: pobawcie się w zadawanie zagadek. Pamiętajcie żeby zagadki dotyczyły roślin i zwierząt, które was otaczają.
           
        • Poruszajcie się: Pobawcie się w berka lub inne zabawy ruchowe.
           
        •  Zbierz rośliny do zielnika. Zbierając zielnikowe eksponaty, pamiętaj o tym, by były kompletne czyli miały wszystkie części, łącznie z korzeniami, kwiatami, nasionami. Po powrocie do domu włóż je w gazetę a następnie w grubą książkę. Ususz je.  Kiedy eksponaty roślin będą gotowe, wklej je do albumu i stwórz zielnik.
           
        • Kochani pomyślcie o pikniku. Może uda wam się zorganizować wspólny posiłek na łonie natury. Pamiętajcie, aby nie zostawiać po sobie śmieci i dbać o środowisko.

        Miłego wypoczynku !!!



         

         

      • klasa 1.

      •  

        czwartek, 04.06.2020
         

        Temat: W barwach tęczy
         

         

        Ó - zasady pisowni ORTOGRAFIA - YouTube
        Zasady ortografii. - ppt video online pobierz

         

         

         

        Otwórz karty ćwiczeń w linię na str. 47 i wykonaj zadanie 5.
        - Wyrazy z ó wymiennym. Napisz po śladzie.

         

        Mieszanie kolorów: zapoznaj się z informacjami ze str.49 z podręcznika.
        oraz obejrzyj filmiki:

        Weź fary i pędzel. Zmieszaj farby według wskazówek.

         

         

        Matematyka- Ćwiczymy z Noni
        Wykonaj zadania  ze str. 50-51 w ćwiczeniach w kratkę.

         

        Praca techniczna:

        Dzisiaj przygotujemy album  na zielnik.
        Układaj jedną na drugą- około 10 kartek z bloku. Następnie z pomocą rodzica, zrób z jednej strony otwory za pomocą dziurkacza. Wstążką lub sznurkiem  złącz kartki. W zielniku umieścisz okazy roślin  zebrane podczas wycieczki

      • klasa 1.

      • środa, 03.06.2020
         

        Temat: W barwach tęczy

         

        ŚRODA 06.05.2020. TEMAT DNIA: "CO SIĘ MIENI NA NIEBIE ...

        • Poproś rodzica o przeczytanie wiersza Pejzaż, podręcznik str. 48.
          Wysłuchaj i odpowiedz:
          - Co rozlało się na papierze?
          - Co przypominały farby: czarna, żółta, niebieska i biała?
        • Opisz pejzaż przedstawiony na ilustracji.
        • Rozwiąż zagadkę:

        Przysiada sobie na świata końcach
        łuk kolorowy z deszczu i słońca. (tęcza)

         

        • Sprawdźmy jak powstaje tęcz i z jakich baw się składa:


         

        • Otwórz karty ćwiczeń w linię na str. 46-47 i wykonaj zadania:
          - Pokoloruj tęcze zgodnie z podaną instrukcją
          - Uzupełnij zdania wyrazami
          - Domaluj na ilustracjach brakujące kolory
          - Dokończ wyrażenie Czerwony jak ………..


         

         

        Matematyka:
        Temat: Obliczenia zegarowe wagowe- powtórzenie

         

        • Otwórz karty pracy w kratkę na str.47-49. Wykonaj zadania tekstowe.
        • Ćwiczymy z Noni str. 50-51

         

        Muzyka:

      • klasa 1.

      • wtorek.02.06.2020
         

        Temat: Sprawdzenie wiedzy i umiejętności
         

        Zarządzanie wiedzą w projekcie | Octigo - szkolenie z zarządzania ...

         


        Wykonaj SAMODZIELNIE Karty badań umiejętności  za miesiąc maj.
        Słuchaj uważnie poleceń. Pamiętaj o starannym piśmie.


        Proszę o nadesłanie rozwiązanych zadań
        Powodzenia!!!  A.B

         

        Po ciężkiej pracy umysłowej.  Odpręż się! 
        Poćwicz z nagraniem:

    • DZIEŃ DZIECKA :: Aktualności :: Gmina Stare Juchy :: www.stare ...

       

             Zastanówcie się:
             Dlaczego obchodzony jest Dzień Dziecka? Czy wszystkie dzieci są w tym dniu szczęśliwe?

                                                                                  Niedziela przedpostna.indd

       

      Podziel narysowaną postać na pół, rysując pionową linię. Po jednej stronie stwórz radosną postać, a po drugiej smutną.Pomyśl : co cieszy a co smuci dzieci?

       

      „Dzień Dziecka powstał po to, aby wszyscy pamiętali o prawach dzieci, o tym, że dzieci mają prawo być szczęśliwe, mają prawo wychowywać się w rodzinie, bawić się i czuć się bezpiecznie”

       

      Ciekawostki ?!

      Dzień Dziecka na świecie

      Dzień Dziecka – trochę historii | Stowarzyszenie Polskie w Egipcie

       

      Polska: Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Tego dnia w szkołach i

      przedszkolach organizowane są zabawy i konkursy dla dzieci, często nie ma lekcji.

      Organizuje się również festyny i pikniki, dzieci dostają zabawki i słodycze.
       

      Meksyk: Dzień Dziecka w Meksyku nazywa Dniem Małych Mułów i jest obchodzony

      30 kwietnia, podczas święta Bożego Ciała. Dzieci uczestniczą w procesji, przebrane w

      stroje ludowe. Tego dnia otrzymują słodycze i zabawki, biorą udział w specjalnie

      zorganizowanych festynach, na których główną częścią zabawy jest rozbijanie piniaty,

      czyli papierowej kuli wypełnionej słodyczami, owocami i zabawkami.
       

      Francja i Włochy: Dzień Dziecka jest tam obchodzony 6 stycznia i jest świętem bardzo rodzinnym. Tego dnia dzieci wraz ze swoimi rodzinami siadają do uroczystej kolacji, podczas której jedzą ciasto z wróżbą. Oprócz ciasta dzieci otrzymują prezenty i koronę króla lub królowej.

       

      Turcja: w Turcji Dzień Dziecka obchodzony jest 23 kwietnia, tego samego dnia, co

      Święto Niepodległości, ponieważ władca Turcji zadedykował ten dzień dzieciom, gdyż

      uważał, że są one bardzo ważne dla narodu. Tego dnia dzieci udają się do parlamentu, czyli miejsca, w którym przebywają osoby rządzące państwem.

       

       

       

      Dzień dziecka - kartka, wierszyki, kartki z okazji dnia - xdPedia (7)

       

       

       

       

      Miłego świętowania!!! 
      Ściskam Was mocno  smiley

       

       

       

      • klasa 1.

      • piątek, 29.05.2020
         

        Temat: Mieszkańcy kolorowej łąki
         

        Witajcie kochani , rozwiążcie zagadkę.
        Dowiedzcie się, co jest tematem dzisiejszej lekcji.
         

        Lata nad łąką piękny jak kwiat,
        swoim kolorem zachwyca,
        i zapomina w mig cały świat,
        że wcześniej była to gąsienica.


        • Poznaj etapy rozwoju motyla. Przeczytaj informacje z podręcznika ze str.46 oraz obejrzyj film:

         

        • Otwórz karty ćwiczeń w linię na str. 45 i wykonaj zadanie 4

         

                   Muzyka
                   Utrwal poznane wartości rytmiczne:

                   Wykonaj zadanie 6 na str. 63 w kartach pracy w linię.

         

        Technika:

        Rondelkolandia
        Przygotuj akwarium z galaretki według instrukcji- podręcznik str.47 . Pracę wykonuj pod nadzorem rodzica. Pamiętaj aby umyć ręce przed przystaniem do pracy.
         

        Miłego weekendu smiley

         

         

         

      • klasa 1.

      • czwartek, 28.05.2020
         

        Temat: Mieszkańcy kolorowej łąki
         
        Kochani, wybierzmy się na łąkę.  Zobaczymy jakie rosną na niej kwiaty, jakie żyją tam zwierzęta, jakie łąka może mieć kolory.

                               

         

         

        • Dowiedzmy się z czego zbudowane są owady  i co je łączy

          Budowa ciała owadów
        • OWADY
          Niektóre z nich
          wyrządzają człowiekowi szkody, bo zjadają uprawy na polach, ale wiele z nich jest pożytecznych. Dzięki pszczołom i motylom kwiaty zmieniają się w owoce, biedronki żywią się szkodnikami roślin- mszycami, a o mrówkach mówi się, że sprzątają las.

          POŻYTECZNI MIESZKAŃCY ŁĄKI
        •  

        Owady pożyteczne cz. 1 - Pomoce szkolne

        Pożyteczne owady - ogrodowi sprzymierzeńcy - OgrodowiskoPożyteczne dżdżownice | Zielony Ogródek

         

         

        Otwórz karty ćwiczeń w linię i wykonaj:
        - zadanie 1 i 2 na str.44 (Narysuj biedronkę kredkami według wzoru, uzupełnij opis biedronki wyrazami z ramki)
         - zadanie 3 na str.45. (Podaj nazwy mieszkańców łąki i wskaż tych, którzy są pożyteczni)


         

        Matematyka
        Temat: Obliczenia związane z czasem i masą

        Utrwal pojęcia związane z czasem i masą

        - zegar: odczytywanie godzin

        -waga: odczytywanie masy

         

        • Otwórz podręcznik na str 84/85 . Spróbuj wykonać zadania.
        • Otwórz karty pracy w kratkę na str. 45-46. Wykonaj zadania tekstowe.

        Powodzenia yes

         

         

      • klasa 1.

      • Środa, 27.05.2020

        Temat: Różnobarwna działka



        Bezpieczne dziecko w ogrodzie - Inspiracje i porady

        • Poproś rodziców o przeczytanie wiersza „Ogród kwiatowy pana van Gogha” na str. 45. Zapoznaj się z ilustracją.  Słuchaj uważnie i odpowiedz na pytania pod tekstem.
           
        • Otwórz karty pracy w linie na str.43. Wykonaj zadanie 3 i 4.

        - Rozwiąż krzyżówkę. Wpisz nazwy kolorów owoców i warzyw.
        - Rysuj po śladzie. Pamiętaj aby nie odrywać ręki.

         

        Matematyka
        Temat: Nazwy miesięcy –utrwalenie widomości



        Otwórz karty matematyczne na str. 44 i wykonaj zadanie 5
        - ponumeruj kartki z nazwami miesięcy we właściwej kolejności

        Powodzenia! wink

         

        Kochane pierwszaki
        Zapraszam was na 
        bezpłatną premierę spektaklu Calineczka. Odbędzie się ona dziś o godzinie 18.00.
        Liczę na waszą obecność!!!


    • wtorek, 26.05.2020

       

      Dzień Mamy heart

      Dzień Mamy - darmowe materiały do pobrania na dzień mamy

      Dzień matki! (2)


      Dzień Mamy – OŚRODEK SPORTU i REKREACJI m. st. Warszawy w ...


       

      • klasa 1.

      •  

        wtorek, 26.05.2020
         

        Temat: Różnobarwna działka 

        Jak zaprojektować własny ogród - Target

         

        • Przeczytaj czytankę „Różnobarwna działka” z podręcznika str.44 lub wysłuchaj z nagrania 
           Odpowiedz na pytania:
          - Jakie zwierzęta widzi chłopiec leżący na łące?
          - Jak się czuje w stosunku do obserwowanych zwierząt, dlaczego?
          - Co robią mrówka, biedronka, pająk i dżdżownica?

           
        • Otwórz karty pracy w linie na str.42. Wykonaj zadanie 1 i 2.
          - Wpisz w liniatury nazwy części roślin wskazanych na rysunku
          - Policz sylaby, głoski i litery w podanych wyrazach

           
        • Zadanie domowe: Poćwicz czytanie w kartach pracy w linię na str. 79

        Matematyka
        Temat: Kalendarz- nazwy miesięcy

        • Wysłuchaj fragmentu wiersza „Dwunastu braci”

        - O jakich braciach jest mowa w wierszu?
        - Wymień po kolei nazwy braci
        - Co tworzą wszyscy bracia , następując kolejno po sobie? (rok)
        - Jak inaczej możemy nazwać każdego z braci? (miesiąc)
        - Ilu braci potrzeba, by utworzyć cały rok?

        • Ciekawostaka. Obejrzyj filmik:

        • Otwórz karty matematyczne na str. 42-43 i wykonaj zadania:
          - zaznacz na obrazkach odpowiednimi kolorami nazwy miesięcy, w których trwa rok szkolny i w których są wakacje. Zapisz nazwę bieżącego miesiąca i następującego po nim
          - uzupełnij nazwy sąsiadujących ze sobą miesięcy
          - wykonaj proste obliczenia kalendarzowe, zgodnie z poleceniem
          - dokończ kolorowanie wzorów


          Powodzenia!!!

        Wychowanie fizyczne

        wtorek,26.05.2020/ czwartek, 28.05.2020

        Wykorzystaj ładną pogodę, udaj się na świeże powietrze. Zaproś rodzeństwo i rodziców. Pobawcie i poćwiczcie wspólnie. Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!
        Przykłady zabaw:

        Ciuciubabka

        Ta zabawa nie wymaga specjalnego przygotowania, ani akcesoriów. Polega na tym, że jednemu z graczy zawiązuje się na oczach chustkę (przez którą nie powinien nic widzieć) i próbuje złapać innych. Chodzi oczywiście o to, by dobrze uciekać przed osobą w chustce i by dobrze łapać uciekających.

        Zabawa w krowę

        Zasady gry są proste. Wybrana osoba staje na środku z rozłożonymi na boki rękami. Pozostali grace trzymają ją za palce u rąk (jak za wymiona krowy). Dzieci umawiają się na konkretny kolor - dajmy na to niebieski. Ktoś z graczy zadaje głośno pytanie: jakie krowa daje mleko? Osoba, która jest krową (trzymana za palce przez pozostałych) wymienia różne kolory, a kiedy dojdzie to niebieskiego, wszyscy uciekają. Wówczas "krowa" musi ich złapać. Jeśli uda się złapać gracza, uczestnicy zamieniają się rolami.

        Zabawa w chowanego

        To chyba jedna z bardziej popularnych zabaw na świeżym powietrzu. Chodzi w niej o to, by dobrze się schować na umówionym wcześniej terenie. Jedna osoba zamyka oczy, liczy np. do 10, a pozostali w tym czasie muszę się schować. Po odliczeniu zaczynają się poszukiwania. Zabawa nie jest ograniczona w czasie.

        Piłka parzy!

        Do tej zabawy potrzebna będzie piłka. Najlepiej duża, lekka, plażowa. Jedna z osób turla piłkę po ziemi, a pozostali uczestnicy starają się przed nią uciec. Jeśli piłka kogoś dogoni, przejmuje ją i zaczyna turlać. To gra, która podoba się zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

        Zabawa w berka

        Berek (występujący również pod nazwą: ganiany), to popularna zabawa ruchowa. Berek, czyli jeden z graczy musi dotknąć innej osoby uczestniczącej w grze. Osoba dotknięta przez berka sama staje się berkiem, zaś jego poprzednik dołącza do pozostałych uczestników. Zabawa nie jest ograniczona czasowo, jej finał zależy od poziomu zmęczenia dzieci. Mogą się w nią bawić uczestnicy w różnym wieku, nie ma maksymalnej ich liczby. Zabawy na dworze tego typu, czyli pozwalające dzieciom wybiegać się, wyszaleć, należą do ulubionych zabaw dzieci z nadwyżką energii.

        Zabawa w szczura
        Zasady tej gry nie są skomplikowane, ale potrzebna jest do niej skakanka. Jeden z graczy trzyma jeden koniec skakanki i kręci nią dookoła siebie, jak najbliżej ziemi. Reszta uczestników zabawy otacza osobę trzymającą skakankę i przeskakuje nad liną (tak zwanym szczurem). Kto pierwszy dotknie skakanki w wyniku nieudanego podskoku, zajmuje miejsce kręcącego.

        Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!
        Równie fajna zabawa, choć dla trochę starszych dzieci. Polega na tym, że jedna osoba - tak zwana Baba Jaga - odwraca się tyłem do reszty i krzyczy: "Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy". W czasie, gdy Baba Jaga stoi tyłem, pozostałe osoby biegną w jej stronę. Na hasło "patrzy" Baba Jaga odwraca się przodem. Komu nie udało się na słowo "patrzy" zatrzymać w bezruchu, ląduje na starcie, zaś kto pierwszy dotknie Baby Jagi, ten zamienia się z nią miejscem.

         

         

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 25.05.2020

        Witajcie kochane pierwszaki
         

        Temat: Kolorowy rok

        • Wraz z piosenką przypomnijmy sobie jakie znamy pory roku. Zwrocie uwagę po czym je rozpoznajemy:

           
        • Otwórz podręcznika na str. 42/43 i zapoznaj się z ilustracją.
          - Zastanów się: Co przedstawiają zdjęcia?
          - Wymień pory roku pokazane na ilustracji
          - Dopowiedz: Moją ulubioną porą roku jest……,ponieważ………..

           
        • Otwórz karty ćwiczeń w linię na str.40/41 i wykonaj zadanie 1,2 i 3
          - podpisz nazwami pór roku odpowiednie obrazki, Przyklej korony drzew i obrazki pasujące do poszczególnych pór roku.
          - Przeczytaj wyrazy. Zwróć uwagę, które z nich oznaczają: nazwę ludzi , zwierząt, roślin i rzeczy. Wpisz je odpowiednio do tabeli.
          - Ułóż i zapisz odpowiedzi na pytania: Którą porę roku lubisz najbardziej? Dlaczego?

         

        • Zabawa „Odgłosy pór roku” Zaproś do zabawy rodzeństwo i rodziców. Ustalcie za pomocą jakich odgłosów przedstawicie dana porę roku
          Przykład:
          - Jesień : wymawiamy „szu, szu, szu” lub pocieramy dłońmi o ubrania (szum liści) , wypowiadamy „kap, kap, kap” lub uderzamy palcami o podłogę (deszcz)
          - Zima: wymawiamy „hu, hu, ha” lub uderzamy płasko dłońmi o podłogę (mróz), poruszamy rękoma z góry na dół, naśladując spadające płatki  śniegu.
          - Wiosna: wybrzmiewamy odgłosy ptaków „ kle, kle, kle, ćwir, ćwir, ćwir” lub machamy, naśladując przylot ptaków z ciepłych krajów.
          - Lato: naśladujemy ruchem koszenie zboża, pływanie lub odgłos pszczół „bzz, bzz, bzz”
          - Wprowadźcie swoje pomysły. Pobawcie się w kalambury- jedna osoba, przedstawia porę roku a inni zgadują. Miłej zabawy.

           
        • Zadanie dla chętnych: karty pracy str. 72 zadanie 14

        Technika: Wykonaj rzeźbę z drutu i plasteliny. Stwórz drzewo w porze roku, którą najbardziej lubię.

         

        Matematyka
        Temat:
        Działania na grafach i drzewkach matematycznych.

        • Matematyka w działaniu: otwórz karty pracy w kratkę na str. 38/39
          Przeczytaj polecenie, skreśl wskazaną ilość pchełek. Uzupełnij działania.
        • Otwórz podręcznik na str. 81. Zapoznaj się z przykładem. Sprawdź: jak działanie zapisujemy w formie grafu.
        • Otwórz karty pracy w kratkę na str. 40. Wykonaj zadanie 1 i 2
          - wykonaj obliczenia, uporządkuj wyniki od najmniejszego do największego
          - Labirynt- odszukaj właściwą drogę
          - zapoznaj się z zasadami gry planszowej „Trzy obok siebie” . Spróbuj zagrać.
        • Zadanie dla chętnych: karty pracy w kratkę str.63 zad. 4-6
        • Zadanie domowe: karty pracy w kratkę str.63 zad.7
           

        Muzyka

        - Wysłuchaj utworu Lato z cyklu Cztery pory roku Antonia Vivaldiego

        - Abecadło muzyczne- cała nuta. Zapoznaj się z wiadomościami z podręcznik na str. 67 i filmikiem:

        - Otwórz karty pracy w linię na str. 62. Wykonaj zadanie 4 .

      • klasa 1.

      • piątek.22.05.2020

         

        Temat: Jacy jesteśmy?

        • Otwórz ćwiczenia w kratkę na str.36/37
          Poćwiczmy z Noni:
          - rozwiąż zadania tekstowe
          - rozwiąż łamigłówki matematyczne – dodawaj i odejmuj do 20
          - Uzupełnij piramidy matematyczne . Uporządkuj wyniki od najmniejszego do największego
         
        • Abecadło muzyczne- wartość rytmiczna półnuta
          Obejrzyj:


        - Otwórz podręcznik na str. 67. Zapoznaj się z wiadomościami na temat półnuty.

        - Wykonaj ćw. 3 na str. 62 w ćwiczeniach w linię. Dokończ pisanie półnut na pięciolinii.

         

        • Wysłuchaj poczytankę „Niespodzianka” ze str. 72
        • Poproś rodziców i rodzeństwo abyście usiedli w kręgu. Po kolei odpowiedzcie na pytania:

        - Co lubię jeść?
        - Czego nie lubię jeść?
        - Co lubię oglądać?
        - Czego nie lubię oglądać?
        - Co lubię robić w wolnych chwilach?
        - Czego nie lubię robić w wolnych chwilach?

        Zwróć uwagę na to co was łączy , a co dzieli?
         Pamiętaj każdy ma swoje upodobania i zainteresowania i należy to uszanować
        !

         

        • Praca techniczna

        Wykonaj prezent dla mamy według własnego pomysłu. 
        Powodzenia !!! ;-)

         

         

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • klasa 1.

      • czwartek.21.05.2020
         

        Temat: Jacy jesteśmy?

        Dzisiaj porozmawiamy o tym jacy jesteśmy. Spróbujemy dowiedzieć się co nas łączy a co dzieli.

        • Zapoznaj się z ilustracjami ze str.40-41. Odpowiedz na pytania:
          - Co przedstawia ilustracja?
          - Co dzieci przyniosły do klasy?
          - Co lubią robić dzieci?
          - Jak ty spędzasz wolny czas, co lubisz robić?

           
        • Wysłuchaj wiersza „Jesteśmy różni”
          Jan ma włosy jak wiewiórka.
          Ewa smutna jest jak chmurka.
          Paweł milczy niczym ryby.
          Magda w lesie zbiera grzyby.
          Marek czyta grube książki.
          Julka wiąże lalkom wstążki.
          Cóż, różnimy się od siebie,
          to jest oczywista sprawa.
          Lecz wspieramy się w potrzebie,
          łączy nas uśmiech, zabawa.

         

        • Wykonaj zadania ze str. 38-39 w ćwiczeniach w linię.
          - uzupełnij zdania wyrazami , które określają twój charakter
          - dopisz wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu
          - dokończ zdania według własnego pomysłu

          - umieść nalepki zgodnie z ilustracją

         

        Temat: Dodawanie i odejmowanie do 20. Działania na grafach.


        Matematyka w działaniu- ćwiczenia w kratkę str.26
        Postępuj zgodnie z poleceniami.

         

        • Otwórz podręcznik na str.  81. Odczytaj działanie zapisane na grafach. Jakimi liczbami należy uzupełnić grafy.
           
        • Wykonaj zadania ze str.34-35 w ćwiczeniach w kratkę.
          - Uzupełnij piramidy matematyczne według podanego wzoru.

        Wychowanie fizyczne

        • Przypomnij sobie jakie zagrożenia wynikają z samodzielnego zażywanie lekarstw .
        • Obejrzyj filmik i zapamiętaj zasady bezpiecznego stosowania leków. To bardzo ważne!

        • Poruszaj się z nagraniami


         

         

      • klasa 1.

      • środa, 20.05.2020

        Temat: Jesteśmy koleżeńscy

        Rozwijanie empatii – propozycje ćwiczeń – Warsztat z emocjami

         

        Jak myślisz:
        - Czy dzieci słusznie nie chciały zanieść pracy domowej Paulinie?
        - Co można poradzić Paulinie, aby dzieci chciały się z nią bawić?
        - Dlaczego pani Jola zadała dzieciom w pracy domowej pytanie: Kto jest ważniejszy ty czy inni ludzie? Jak ty odpowiesz na to pytanie?

        • Zapoznaj się z ilustracją i tekstem w podręczniku na str.38. Odpowiedz na pytania na dole strony.
        • Gimnastyka oka i języka str.39 – poćwicz czytanie według instrukcji.
        • Wykonaj zadania ze str. 34-37 w ćwiczeniach w linię
          1.Poćwicz pisanie
          2. Wykreśl dwuznaki dź. Odczytaj zdanie.

          3. Przeczytaj wyrazy i uzupełnij nimi zdania z lukami.
          4. Wpisz wyrazy i określenia związane z pojęciem empatia
          5. Rozwiąż rebus. Zapisz hasło w liniaturze.
          6. Uzupełnij tekst wyrazami oznaczającymi nazwy czynności.


        Zadanie domowe
        Poćwicz czytanie w ćw. 5 str. 79.

         

        Temat: Litr

        • Wykonaj zadania ze str. 32-33 w ćwiczeniach w kratkę
          1. Przeczytaj uważnie informacje . Wyszukaj dane i uzupełnij nimi podpisy pod obrazkami. Rozwiąż zadania tekstowe na obliczenia pieniężne i pojemności.

         

        Wykonaj pracę plastyczną: „Jestem koleżeński” dowolną techniką.

         

      • klasa 1.

      • wtorek,19.05.2020

        Temat: Jesteśmy uczniami

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 34 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami:
          - Dla kogo mama przygotowuje śniadanie?
          - O co poprosiła Andżelika?
          - Dlaczego córka nie dostała do szkoły kanapki z dżemem?
          - Co postanowiła dziewczynka?
          - Co Andżelika ma zrobić, podczas gdy jej mama będzie przygotowywać śniadanie?
          - W jaki sposób powinniśmy spożywać posiłki?

         Drugie śniadanie do szkoły

        • Poznamy kolejny dwuznak: dż  Dż. Składa się z dwóch liter „d” i „ż” 

        - Zwróć uwagę na wyraz „dżem”, wskaż literę  dż, podziel wyraz na sylaby i głoski.

        - Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „dż”, przeczytaj je głośno.

        - Przeczytaj głośno tekst. Naucz się go pięknie czytać!
        - Wykonaj zadania z literą „dż” na str 32-33 w ćwiczeniach w linię.

        Zadanie domowe:
        Dokończ pisanie dż, Dż na str.76

        Temat: Litr

        • Wykonaj zadania ze str. 30-31 w ćwiczeniach w kratkę
        1. Odczytaj i zapisz , ile litrów wody znajduje się w pojemnikach
        2. Odczytaj i oblicz: Ile razem litrów płynów zmieści się w pojemnikach.
        3. Wyszukaj i zakreśl obrazek, który nie pasuje do pozostałych w rzędzie.

        Wychowanie fizyczne

        Urządź bieg z omijaniem przeszkód. Miłej zabawy

         

         

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 18.05.2020

        Temat: Wspaniałych rodziców mam

        misiowa rodzina

         

        Przypomnijmy sobie z jakich osób składa się rodzina:

         

        • Poproś rodziców o przeczytanie inscenizacji na stronie 30 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami:
          - Ile dzieci miała mama? Ilu synów, a ile córek?
          - O czym zapomniały dzieci?
          - Co dzieci postanowiły podarować mamie?
          - Kto złożył życzenia mamie?
          - Kiedy obchodzimy Dzień Matki, a kiedy – Dzień Ojca?

           
        • Pobawmy się z Noni
          Otwórz podręcznik na str. 32 Zapoznaj się z ilustracją i wykonaj zadania, które znajdują się na dole strony.
        • Wykonaj zadania ze str. 30-31 w ćwiczeniach w linię
          1. Przeczytaj ze zrozumieniem. Podkreśl  nazwy czynności. Pokoloruj obrazki, które przedstawiają czynności, które ucieszyłyby twoich rodziców.
          2. Zapisz własne pomysły na niespodziankę. Pamiętaj o starannym piśmie.
          3. Połącz daty z nazwą święta.
          4. Ułóż i zapisz zdania na temat święta, które obchodzisz najchętniej. Uzasadnij dlaczego?

           

        Zadanie domowe
        Dokończ pisanie dź, Dź, dzi Dzi na str. 76
        Poćwicz czytanie str.78 ćw.4

         

        Temat: Litr
        Poznaj jednostkę pojemności 1 litr.
        1 litr można zapisać: 1l

         

        • Otwórz podręcznika na str. 82.
        • Obejrzyj:

           
        • Wykonaj zadania ze str. 28-29 w ćwiczeniach w kratkę
        1. Porównaj ilość płynów
        2. Ponumeruj pojemniki według ilości zawartego w nich płynu
        3. Odmierz litr wody różnymi naczyniami

         

        • Dla chętnych: zad. 22 str. 69

        Zapoznaj się ze słowami i melodią. Spróbuj zaśpiewać:

      • klasa 1.

      • piątek, 15.05.2020


        Temat: Jesteśmy pasażerami


        Dzisiejsze zajęcia zacznijmy zabawą:

        Pod opieką rodziców, otwórz okno. Wsłuchaj się w dźwięki dochodzące zza okna. Ciekawe co uda ci się usłyszeć ? ;-)

                      

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 26 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami:

        - Gdzie mieszka i pracuje wujek Mikołaja?
        - Co robi się w stoczni?
        - Dlaczego chłopiec lubi odwiedzać stocznię?
        - Co mógłby udźwignąć dźwig ?


         

        • Poznajmy dwuznak: dź Dź. Składa się z dwóch liter „d” i „ź”
           

        - Zwróć uwagę na wyraz „dźwig”, wskaż literę dź, podziel wyraz na sylaby i głoski.

        - Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „dź”, przeczytaj je głośno.

        - Przeczytaj głośno tekst.

        - Wykonaj uważnie zadanie ze str. 26-27 w ćwiczeniach w linię. Zwróć uwagę na poprawną pisownię wyrazów i staranne pismo.

        - Otwórz zeszyt w linię, narysuj dźwig. Pod obrazkiem napisz literę Dź dź oraz wyraz dźwig.

         

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 27 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami:

        - Dokąd Jadzia jedzie z dziadkiem?
        - Czym się będzie zajmował dziadek?
        - Czego się boi Jadzia?
        - Jak nazywamy osobę, która podróżuje środkami komunikacji ? (pasażer)

         

        • Poznamy trójznak : dzi Dzi. Składa się z trzech liter „d” „z” „i”
           

        - Zwróć uwagę na wyraz „dziadek”, wskaż literę dzi, podziel wyraz na sylaby i głoski.

        - Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „dzi”, przeczytaj je głośno.

        - Przeczytaj głośno tekst.

        - Wykonaj uważnie zadanie ze str. 28-29 w ćwiczeniach w linię. Zwróć uwagę na poprawną pisownię wyrazów i staranne pismo.

        - Otwórz zeszyt w linię, narysuj dziadka. Pod obrazkiem napisz literę Dzi dzi oraz wyraz dźwig.

         

        WAŻNE!!! Kiedy stosujemy dź a kiedy dzi

         

        SZKOLNY SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY DLA KLAS I-III - PDF Free Download

      • klasa 1.

      • czwartek, 14.05.2020
        Temat: Ruch w mieście Kochani, dzisiaj zajmiemy się tematem ruchu ulicznego. Przypomnijmy sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.


        • Wysłuchaj wiersz „Zielone światło”. Spróbuj udzielić odpowiedzi na pytania:
           

        "ZIELONE ŚWIATŁO"

        Tadeusz Śliwiak

         

        Ulicami spieszą ludzie,

        każdy gdzieś przed siebie gna.

        Idą grubi idą chudzi.

        Ktoś na smyczy wiedzie psa.

         

        Jadą auta i tramwaje

        Dyliżansów tylko brak...

        Ale oto wszystko staje,

        pan policjant daje znak.

         

        Światło zielone,

        światło zielone,

        można przechodzić

        na drugą stronę.

        Pojazdów szereg

        posłusznie czeka.

        Krzywda nie spotka

        tutaj człowieka.

        Póki zielone
        światło jak liść

         

        - bezpiecznie można iść

        Tyle domów, tyle wystaw,
        tu apteka, fryzjer tam.

        Tu ma sklep filatelista

        Obok salon mód dla dam.

         

        Jak w pasiece- w naszym mieście
        Rojno, gwarno, wielki tłum.

        Sto neonów równocześnie

        kokietuje miejski tłum.

         

        Światło zielone,

        światło zielone,

        można przechodzić

        na drugą stronę!
         

        -  O czym jest mowa w wierszu?
        - Kto chodzi ulicami miasta?
        - Kto kieruje ruchem? Co robią piesi, gdy zapala się zielone światło?
        - Do czego autor wiersza porównuje miasto?

         

        • Otwórz podręcznik na str.24. Zapoznaj się z ilustracją „Ruch w mieście”. Wykonaj polecenia znajdujące się pod obrazkiem.
           
        • Otwórz ćwiczenia w linię, wykonaj ćwiczenia z Noni.
          - Dopasuj i nalep puzzle
          - Utwórz wyrazy z rozsypanki literowej
          Uwaga!!! Nazwy miast zapisujemy wielką literą. Pamiętaj o starannym piśmie. 
          - Przelicz sylaby, głoski i litery w wyrazach

         

        • Zaproś rodziców i rodzeństwo do wspólnej zabawy „Uliczne sygnały”
          Przygotuj trzy koła: czerwone, pomarańczowe, zielone. Umówcie się, że zgodnie ze znaczeniami kolorów sygnalizatora  będziecie reagowali na barwę poszczególnych kół:

        czerwone- stoimy prosto

        pomarańczowe- zatrzymujemy się
        zielone- idziemy.
        Wyznaczcie osobę, która będzie podnosiła do góry wybrane koło. Pozostali uczestnicy muszą reagować  zgodnie z umową. Miłej zabawy!

         

        • Praca plastyczna
          Wykonaj pracę plastyczną „Miasto” techniką kolażu zgodnie z instrukcją , która znajduje  się na str.25 w ćw. w linię.

           
        • Edukacja matematyczna
          Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 22. Zapoznaj się z regułami gry. Przygotuj pionki i kostkę. Spróbuj zagrać z rodzicami i rodzeństwem.
        • Poćwicz dodawanie i odejmowanie do 20
          Wykonaj zadania ze str .24-25 w ćwiczeniach w kratkę.
          * zadanie dla chętnych : ćw.1 str. 62, ćw.17/18 str.67

           
        • Abecadło muzyczne – dźwięk do

        - Otwórz podręcznik na str. 66. Zapamiętaj, gdzie na pięciolinii umieszczony jest dźwięk do.
         Znajdź ten dźwięk na dzwonkach.

        - Otwórz ćwiczenia w linię na str.62. Zapisz po śladzie dźwięk fa i do.

         

        • Wychowanie fizyczne

          Przygotuj pluszaki i wykonaj z nimi trening. Miłej zabawy

        Powodzenia!!!

         

      • klasa 1.

      • środa, 13.05.2020

        Temat: Niesamowite muzea
        Zastanówmy się jak działa muzeum i dlaczego warto się tam wybrać?

         

        Wysłuchaj wiersz „Na wystawie”:

         

        Odpowiedz na pytania:
        - Dokąd udała się mama z dzieckiem?
        - Co oglądali w muzeum?
        - Jakie obrazy podobały się mamie?
        - Jaki obraz spodobał się dziecku?
        - Czym okazał się obraz?

         

        • Otwórz podręcznika na str. 22. Przeczytaj informację na temat „Niesamowitych muzeów”. Zapoznaj się z ilustracjami.  Spróbuj udzielić odpowiedzi na pytania pod tekstem.
        • Otwórz ćwiczenia w linię na str. 22-23. Wykonaj zadania.

         

        Temat: Monety i banknoty
         Otwórz podręcznik na str. 86. Przypomnij sobie jak wyglądają monety i banknoty, którymi płacimy w Polsce.

        Obejrzyj nagranie i utrwal wiedzę

        Wykonaj zadanie tekstowe 1 i 2 na str.18/19 w ćwiczeniach w kratkę. Pamiętaj aby uważnie przeczytać polecenie. Odpowiedzi udzielamy pełnym zdaniem.

        Dla chętnych : jeśli chcesz zdobyć dodatkowe punkty wykonaj ćwiczenia z Noni na str. 20-21

        Zadanie domowe:
        Przeczytaj czytankę ze str. 70 w podręczniku „Malarstwo ścienne”

         

      • klasa 1.

      • wtorek, 12.05.2020

        Temat: Niesamowite budowle

        Wybierzmy się w podróż i zobaczmy niesamowite budowle

        • Poproś rodzica o odczytanie tekstu „Słynne budowle” w podręczniku na str.20

        Udziel odpowiedzi na pytania:
        - Gdzie stoi wieża Eiffla?
        - Z czego jest zbudowana i co przypomina?
        - Gdzie stoi cerkiew i co przypomina?
        - Jak nazywa się dzwonnica katedry w Pizie?
        - Gdzie stoi wieżowiec przypominający kształtem ogórek?

        Architekt: Kto to taki ? Zobaczcie sami:

         

        • Otwórz ćwiczenia w linię i wykonaj zadania ze str. 20-21

         

        Temat: Obliczanie czasu

        • Otwórz ćwiczenia w kratkę i wykonaj zadania ze str. 16-17. Pamiętaj aby dokładnie czytać polecenia.

        Wychowanie fizyczne:

        Przejdźmy przez zajęcia tanecznym krokiem ;-) Poćwicz z nagraniem taniec „Polka”

        Mam dla was także układ taneczny na wesoło

        Udanej zabawy ;-)

         

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • klasa 1

      • poniedziałek, 11.05.20202
         

        Temat: Jesteśmy Europejczykami

        Dzisiaj spróbujemy znaleźć odpowiedz na pytania: Jestem Europejczykiem- co to znaczy? Co nas łączy? Co nas dzieli?

        • Poproś rodzica o odczytanie tekstu „Moje podwórko, mój wszechświat!”

        Udziel odpowiedzi na pytania:
        - Jak nazywają się bohaterowie opowiadania?
        - O co spierali się chłopcy?
        - Do kogo, zdaniem chłopców, należy podwórko, miasto, kraj, Europa, planeta i wszechświat?
        - Co sądził kosmita o kłótni chłopców?
        - Czy kosmita twoim zdaniem miał rację?

         

        • Obejrzyj filmik o Unii Europejskiej:

        • Otwórz ćwiczenia w linię na str. 18 i wykonaj zadanie 1 i 2
         
        • Poproś rodzica o odczytanie tekstu "Consuela". Zastanów się i odpowiedz:
          - Do kogo należał piesek, którego Henio spotkał na podwórku?
          - Kto będzie uczył Henia języka hiszpańskiego?
          - Co Consuala miała w kieszeni?
          - W co Hania i Henio bawili się z Consuelą?

        JAK MYŚLISZ?:
        - Dlaczego Consuela nie mówiła po polsku?
        - Dlaczego Henio chciał nauczyć się hiszpańskiego, a Hania nie?
        -Jak można bawić się z kimś, kto mówi w innym języku niż twój?


        Wyobraź sobie, że na twoim podwórku pojawili się nowa koleżanka lub nowy kolega z innego kraju.
        -Jak możesz się z nim zapoznać?
        - Co możesz zrobić, żeby pomóc im poznać nasz kraj?
        - Co możesz im pokazać w swojej miejscowości, aby lepiej ją poznali?


        - Co może różnić ludzi pochodzących w innych krajów? Podaj przykład różnic zewnętrznych i tych, których nie widać?
        - Co może łączyć ludzi pochodzących z różnych krajów? Podaj przykład podobieństw zewnętrznych i tych, których nie widać na pierwszy rzut oka?

         

        • Wykonaj ćwiczenie 3 i 4 na str.19 w ćwiczeniach w linię. Pamiętaj o starannym piśmie.
        • Wykonaj flagę dowolnego państw sąsiadującego z Polską.

         

        Temat: Dni tygodnia

         

        • Otwórz podręcznik na str.80. Odpowiedz na pytania.
        • Wykonaj zadania na str. 14-15 w ćwiczeniach w kratkę.
          Uzupełnij daty na kartkach z kalendarza i odpowiedz na pytania.

         

        Otwórz podręcznik na str. 68 i wysłuchaj

      • klasa 1.

      • piątek, 08.05.2020

        Temat:  Mój kraj- Polska

        Wybierzmy się na wycieczkę. Pozwiedzajmy nasz piękny kraj.



        Otwórz podręcznik na str. 14. Przyjrzyj się ilustracji . Wskaż miejsca, do których wybierają się dzieci.

        Odwiedź Warszawę, stolicę Polski.

        Wykonaj zadania ze str. 16-17 w ćwiczeniach w linię.

         


         


         




         

      • klasa 1. 

      • czwartek, 07.05.2020

        Temat: Czekoladowy raj
         
        Czekolada mmm…pycha, chyba każdy z nas ją uwielbia.

        Czy wiecie jak powstaje, otwórzcie podręcznik na str.12 , a na pewno się dowiecie.

         

         

        Zastanówmy się jednak , jak często i w jakich ilościach można spożywać słodycze? Czym grozi ich nadmierne spożywanie?
        A może znacie jakieś zdrowsze produkty spożywcze. Mam dla was małą podpowiedź. Zobaczcie sami.



        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 10 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami:
          - Co uwielbia Czesia?
          - Dlaczego dziewczynka tak bardzo lubi czekoladę i jak często chciałaby ją jeść?
          - Co uwielbia mama Czesi?
          - Co chciałaby robić dziewczynka?
          - Jakie są wasze ulubione słodycze?
        • Wykonaj zadanie 1 i 2 na str. 5 w ćwiczeniach w linię
          (Powiedz, co można zobaczyć w lesie. Pamiętaj o starannym piśmie)\

         

        • Poznamy kolejny dwuznak: Cz cz. Składa się z dwóch liter „c” i „z”
           

        - Zwróć uwagę na wyraz „czekolada”, wskaż literę cz, podziel wyraz na sylaby i głoski.

        - Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „cz”, przeczytaj je głośno.

        - Przeczytaj głośno tekst. Naucz się go pięknie czytać!
        - Wykonaj zadania z literą „cz” na str 12-15 w ćwiczeniach w linię.

        - Otwórz zeszyt w linię, narysuj czekoladę. Pod obrazkiem napisz literę Cz cz oraz wyraz czekolada.

        Temat: Kilometr.
        Wykonaj zadania ze str. 12-13 w ćwiczeniach w kratkę.
        - Popatrz na plan i odpowiedz na pytania.
        -zad.6.  Zapisz działania w zeszycie. Wykonaj obliczenia. Pokoloruj rysunek według kodu.

         

        Wychowanie fizyczne:
        Włącz nagranie. Poćwicz odbijanie lekkiej piłki oburącz sposobem górnym i dolnym w miejscu.

         

      • klasa 1.

      • środa, 06.05.2020

        Temat: Moja małą ojczyzna
         

        • Wysłuchaj opowiadanie „Majowe święta”. Udziel odpowiedzi na pytania zadane na końcu filmu?
        • Przeczytaj tekst z podręcznika na str.8. Zapoznaj się z ilustracją i odpowiedz pełnym zdaniem:

        - Kto sprząta szkołę?
        - Jakie prace wykonują uczniowie, jakie rodzice, a jakie nauczyciele?

        Zastanów się:
        - Jak nazywa się miejscowość, w której mieszkasz?
        - Co jest w niej ciekawego?
        - W jaki sposób spędzasz czas wolny w rodzinnej miejscowości?

         

        • Przeczytaj tekst na str . 9 w podręczniku lub poproś o pomoc rodziców.

        Udziel odpowiedzi na pytania:
        - Co o swoim mieście opowiada chłopiec?
        - Co robi za miastem?
        - Gdzie znajduje się cukiernia i jakie przysmaki można w niej kupić?
        - Jakie zwierzęta można spotkać w pobliskim lesie?

         

        • Wykonaj ćwiczenia ze strony 8-9 oraz zad. 5 ze str.10 w ćwiczeniach w linię. Pozostałe zadania się dla chętnych.
           
        • Proporzec to mała chorągiewka lub mały sztandar służący jako symbol reprezentacyjny, przymocowany do drzewca. Oto przykłady:
          Proporzec.pdf
          Wykonaj własny proporzec.

         

        Temat: Kilometr- jako miara odległości.
         

        Wykonaj zadania ze str. 10-11 w ćwiczeniach w kratkę
        - Odczytaj plan, porównaj odległości. Uzupełnij zdania. Zaznacz najdłuższą i najkrótszą trasę.
        - Narysuj lustrzane odbicie figur.

         

        Abecadło muzyczne. Dźwięk fa
        Otwórz podręcznik na str.66.
         Zwróć uwagę, gdzie na pięciolinii umieszczony jest dźwięk fa. Znajdź ten dźwięk na dzwonkach.

         

         

      • klasa 1.

      • wtorek, 05.05.2020

        Temat: Na wycieczce w lesie

         

        Kto z Was przynajmniej raz nie był w lesie? Myślę, że nie ma takiego ucznia. Jestem przekonana, że świetnie znacie to miejsce. Dzisiaj wzbogacimy swoje wiadomości.

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 4 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami:
          - Dokąd pani zabrała klasę Szymka?
          - Co budowały dzieci?
          - Czego szukał Szymek?
          - Co znalazł zamiast gałęzi?
          - Jak wygląda szyszka?
          - Co dzieci maiły zrobić po zbudowaniu szałasu
        • Wykonaj zadanie 1 i 2 na str. 5 w ćwiczeniach w linię
          (Powiedz, co można zobaczyć w lesie. Pamiętaj o starannym piśmie)

         

        • Poznamy kolejny dwuznak: Sz sz. Składa się z dwóch liter „s” i „z”
           

        - Zwróć uwagę na wyraz „szyszka”, wskaż literę sz, podziel wyraz na sylaby i głoski.

        - Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „sz”, przeczytaj je głośno.

        - Przeczytaj głośno tekst. Naucz się go pięknie czytać!

        - Wykonaj uważnie ćwiczenia ze str.6-7 (ćwiczenia w linię). Zwróć uwagę na poprawną pisownię wyrazów i staranne pismo.

        - Otwórz zeszyt w linię, narysuj szyszkę. Pod obrazkiem napisz literę Sz sz oraz wyraz szyszka.

         

        Temat: Zadania tekstowe- czytanie planu.

        • Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 8.
          - Uzupełnij  plan trasy rowerowej na podstawie ilustracji i opisu wycieczki. Zwróć uwagę, że odległości na planie podane są w kilometrach -km.

        - Rozwiąż zadania tekstowe ze str.9 na podstawie uzupełnionego planu.

         

        Wychowanie- ficzyczne

        Włącz nagranie. Wykonaj trening z piłką.

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 04.05.2020

        Temat: Na majówkę

        Witajcie kochani po majówce.

        Przypominam! Majówka to wspólne określenie dla majowych świąt.
        Obchodziliśmy:
        - 1 maja: Święto pracy
        - 2 maja: Dzień Flagi
        - 3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja

        Otwórz podręcznik na str. 3. Poproś rodziców o odczytanie tekstu „Maraton”. Słuchaj uważnie, a następnie odpowiedz na pytania:
        - Do czego mama przyrównała wygląd taty na mecie?
        - Kiedy przypada Dzień Flagi?
        - O jakich innych majowych świętach jest mowa w tekście?
        - Jak majówka obchodzona jest w Polsce?
        - Jak tata postanowił uczcić majowe święta?
        - Które miejsce zajął tata w maratonie? Co czuł?

        Wysłuchaj wiersza „Mówię po polsku”. Spróbuj odpowiedzieć na pytania:
        - W jakich językach rozmawiają dzieci na świecie?
        - W jakim języku chce mówić bohater wiersza?
        - Dlaczego chce mówić po polsku?

        Przypomnij sobie symbole narodowe

        Otwórz ćwiczenia w linię, wykonaj zadania ze str. 3 -4

        Temat: Kilometr
        Otwórz podręcznik na str.78 i przeczytaj informacje .
        Zapamiętaj! Wszystkie większe odległości, na przykład między państwami, miastami, wsiami mierzymy w kilometrach. Kilometr możemy zapisać za pomocą skrótu km.

        Otwórz ćwiczenia w kratkę, wykonaj  zadania ze str. 4-5.
        Poćwicz dodawanie. Zrób zadanie 1 i 2 ze str. 3.

        Powodzenia!!! ;-) 

    •  

      3maj

      Obejrzyj film:

      Polskie Symbole Narodowe

      • klasa 1.

      • czwartek, 30.04.20202

        Temat: Niezwykłe kolekcje

        • Gimnastyka oka i języka
          Przeczytaj sylaby w podręczniku na stronie 74

           
        • Tropiciele wiedzy! Kolekcja
          Poproś rodzica o odczytanie tekstu „Niezwykłe kolekcje”  ze str. 75 w podręczniku.

        Udziel odpowiedzi na pytania:

        - Co to jest kolekcja?

        - Co ty kolekcjonujesz?
        - Dowiedz się, co można jeszcze kolekcjonować?

         

        • Narysuj swoją kolekcję. Stwórz do niej etykietę, na której zamieścisz :
          - nazwa kolekcji
          - imię i nazwisko właściciela- twoje
          - symbol/logo kolekcji

           
        • Otwórz ćwiczenia w linię wykonaj. Ćwiczenia na str.70-73.
        • Wykonaj ćwiczenia z Noni na str. 72-73  w ćw. w kratkę. Zdobądź dodatkowe punkty.


          W-f. Włącz nagranie. Wykonaj wiosenną gimnastykę.
          Pamiętaj!!! Codzienna gimnastyka jest ważna dla zdrowia.

        Powodzenia!!!

         

      • klasa 1.

      • środa, 29.04.2020

        Temat: Nasze ulubione zajęcia
        Kochani ,dzisiaj  zajmiemy się tematem „Moje hobby”. Zanim to zrobimy, zastanówmy się co oznacza słowo hobby.

        Drogie pierwszaki,
        hobby to czynność, którą wykonujemy z przyjemnością w czasie wolnym od obowiązków

        • Z pomocą rodziców odczytaj tekst „Moje hobby” – podręcznik str.72. Odpowiedzcie na pytania:
          - Czym interesują się dzieci przedstawione w tekście i na ilustracji?
          - Co jest twoim hobby?
          - Dlaczego każdy powinien mieć hobby?
          - Jak inaczej nazwiemy hobby?
          - Co to znaczy aktywnie spędzać czas wolny?

        PAMIĘTAJ!!!
        Podczas aktywnego spędzania czasu wolnego zawsze pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu reguł zabaw.

        • Naucz się pięknie czytać tekst z podręcznika.
        • Wykonaj zadania ze str.  68-69 w ćwiczeniach w linię. Pamiętaj o starannym piśmie.

         

        Temat: Obliczenia pieniężne

        • Otwórz ćwiczenia w kratkę na str. 70

        - zad. 1. Przyjrzyj się produktom i ich cenom.  Ile trzeba zapłacić za wskazane produkty? Zapisz działania
        - zad. 2 i 3 . Przeczytaj ze zrozumieniem polecenia. Rozwiąż zadania.

         

        • Spróbuj zaśpiewać poznaną piosenkę „Zawsze razem”

         

        • Wysłuchaj  utwór Wiosna z cyklu Cztery pory roku A. Vivaldiego

         

         

      • klasa 1.

      • wtorek, 28.04.2020

        Temat: Dbamy o zdrowie

        • Wykonaj mapę myśli. Na środku kartki napisz zdrowie. Od napisu poprowadź promienie. Przy każdym promieniu umieść napis lub rysunek z twoim skojarzeniem.
           
        • Zastanów się :
          - Co powinniśmy robić, żeby być zdrowym?
           
        • Z pomocą rodziców odczytaj wiersz z podręcznika na str. 68-69 „Paliwo”. Odpowiedz na pytania:
          - Do czego w wierszu porównano człowieka?
          - Co powinniśmy stosować dla naszego zdrowia?
          - Co jest paliwem dla ludzkiego organizmu?
          - Z jedzenia jakich produktów powinniśmy zrezygnować?

           
        • Przyjrzyj się ilustracji w podręczniku na str.68-69. Wskaż:
          - Produkty, które zaliczamy do zdrowej żywności. Jakie one mają minki
          Słodycze i napoje. Jakie one mają minki. Dlaczego?
           
        • Wykonaj zadanie 1 i 2 na str. 66 w ćwiczeniach w linię.
           
        • Wysłuchaj posłuchankę „Dziwna babcia” Zastanów się:
          Nowi_Tropiciele_Listy_od_Hani_i_Henia_14_Dziwna_babcia.mp3
          - Czy zdrowie jest ważne?
          - Kto dba o twoje zdrowie?
          - Jak samodzielnie możesz dbać o swoje zdrowie każdego dnia?
          - Jak myślisz, czy Henio powinien wrócić do domu po czapkę, gdy zobaczył, że jest zimno? Co mógłby powiedzieć swojej babci?
          - Jak myślisz, czy warto przyznać się do błędu? Dlaczego?
        • Wskaż poprawną odpowiedz na pytanie, dlaczego Henio dostał kataru- ćw. w linię str.67
           
        • Zadanie domowe:  Rozwiąż krzyżówkę – ćw. w linię str. 67
           
        • Zabawa prawda/fałsz
          Kiedy wypowiedz jest prawdziwa- klaśnij w ręce, gdy wypowiedz jest fałszywa- rozłóż ręce. Poproś rodziców lub starsze rodzeństwo o odczytanie:

        - Myj ręce przed jedzeniem

        - Codziennie zajadaj dużą porcję słodyczy
        - Dużo czasu spędzaj przed telewizorem i komputerem
        - Owoce i warzywa zawierają dużą porcję witamin
        - Zęby myjemy tylko z przodu
        - Na drugie śniadanie zjadamy paczkę chipsów

         

        • Wykonaj plakat reklamujący zdrową żywność

        W-f: Włącz nagranie. Wykonaj wybrane elementy tańca według instrukcji. Miłej zabawy.
        https://www.youtube.com/watch?v=ju8W_SX_wy4
        https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY

         

         

         

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 27.04.2020

        Temat: U lekarza

        - Wymień nazwy poszczególnych przedmiotów i opowiedz o ich przeznaczeniu
        - Jak dbasz o codzienną higienę?
        - Jak często myjesz ręce, zęby, włosy i całe ciało?
        - Dlaczego higiena osobista jest ważna w życiu człowieka?

        • Poproś rodziców o przeczytanie wiersza J. Brzechwy Natka –szczerbatka (podręcznik str.66).
           Wysłuchaj uważnie i odpowiedz:
          - Kto mieszka w jednym z pięciu lokali?
          - Dlaczego Natka-szczerbatka nie chciała myć zębów?
          - Jak myślisz, co grozi Natce, jeśli nie zmieni swoich nawyków?
        • Przyjrzyj się ilustracji w podręczniku na str.67. Zastanów się czy wiesz:
          - Lekarzy jakich specjalności widzisz na ilustracji?
          - Jakimi posługują się przyborami?
          - Jak nazywa się miejsce, do którego udajemy się na wizytę lekarską?
          - Kto oprócz lekarzy pracuje w przychodniach i szpitalach?
          - Gdzie znajduje się najbliższa przychodnia, szpital w twojej okolicy?
          - Jak należy zachować się w takich miejscach?
        • Wykonaj zadanie 1,2 i 3 na str. 64-65 w ćwiczeniach w linię.
        • Poproś rodziców lub rodzeństwo i pobawcie się lekarza. Ustalcie rolę – kto jest lekarzem, a kto pacjentem. Odegrajcie scenkę.

        Temat: Matematyka w działaniu – gra planszowa „Karuzela

        • Z pomocą rodziców odczytaj reguły gry Karuzela – ćwiczenia w kratkę str. 66.

                   Przygotuj : ołówek i spinacz.  Zagraj według instrukcji. Powodzenia.

        • Wykonaj zadanie 2 i 3 na str. 68-69. Uzupełnij wyniki dzieci. Napisz kto wygrał.
      • klasa 1.

      • piątek, 24.04.2020

        Temat: Segregujemy odpady

        Zastanów się, co wiesz na temat recyklingu i segregowania odpadów. Na pewno posiadasz wiele informacji na ten temat. W celu pogłębienia wiedzy zobacz filmik.

        Z pomocą rodziców przeczytaj tekst w podręczniku na str. 64-65. Odpowiedz na pytania:

        - Na czym polega recykling?
        - Które przedmioty w naszym otoczeniu pochodzą z recyklingu?

        Wykonaj zadania ze str. 60-61 w ćwiczeniach w linię. Pamiętaj o starannym piśmie.

        Ćwiczymy z Noni- Wyszukaj wyrazy z rz i ż na str. 62 w ćwiczeniach w linię.

        Zrób to sam! Wykonaj węża z zakrętek od butelek zgodnie z instrukcja ze str.63.

        Temat: Dodawanie i odejmowanie do 20.

        Wykonaj zadania ze str.61- 63 w ćwiczeniach w kratkę. Poproś rodziców o przeczytanie polecenia. Pracuj uważnie i samodzielnie.

        • Zapoznaj się z melodią i słowami piosenki „Zawsze razem”. Spróbuj zaśpiewać.

      • klasa 1.

      • czwartek, 23.04.2020

        Temat: Historia dzbanka

        Dzisiaj poznamy kolejną literę. „Dz” „dz” jest dwuznakiem , gdyż składa się z dwóch liter „d” „z”.

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 62 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania:
          - Co przydarzyło się tacie Kasi?
          - Co postanowił zrobić tata?
          - O co Kasia poprosiła tatę?

           
        • Zwróć uwagę na wyraz „dzbanek”, wskaż literę dz, podziel wyraz na sylaby i głoski.
        • Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „dz”, przeczytaj je głośno.
        • Przeczytaj głośno tekst. Naucz się go pięknie czytać!
        • Wykonaj uważnie ćwiczenia ze str.58-59 (ćwiczenia w linię). Zwróć uwagę na poprawną pisownię wyrazów i staranne pismo.
        • Otwórz zeszyt w linię, narysuj dzbanek. Pod obrazkiem napisz literę Dz dz oraz wyraz dzbanek.
           

        Temat: Centymetr jako miara długości
        Rozwiąż zadania tekstowe ze str.58-60 w ćwiczeniach w kratkę. Porównaj długość przedmiotów. Pamiętaj o dokładnym pomiarze.

        Praca plastyczna
        Wykonaj ozdobny pojemnik na przybory szkolne. Wykorzystaj uszkodzone lub zużyte przedmioty. Czekam na wasze pomysły.

        Wychowanie fizyczne:
        Wykonaj trening z piłką nożną. Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i odpowiednim stroju.


         

      • klasa 1.

      • Środa, 22.04.2020

        Temat: Święto  drzewa

        Poproś rodzica, aby odczytał ci zagadki z podręcznika na str.60-61. Wysłuchaj ich w skupieniu i odgadnij je.
        Czy już wiesz o czym będziemy dzisiaj mówić? Dokładnie… o drzewach!
        Drzewa to największe rośliny na Ziemi, które najskuteczniej produkują tlen.

        Zapoznaj się z filmem o najpopularniejszych gatunkach drzew w Polsce.

        SP1_LekcjeWielkiegoFormatu_DrzewaIglasteILisciaste.pdf

         

        Zwróć uwagę na ilustrację w podręczniku. Przyjrzyj się uważnie i odpowiedz:
        - Podaj nazwy drzew, które widzisz na ilustracji.
        -Jak nazywają się owoce tych drzew?
        - Które z tych drzew rosną w pobliżu twojego domu?

        Wykonaj ćwiczenia na stronie 56-57 w ćwiczeniach w linię.
         

        Temat: Różne sposoby mierzenia długości. Centymetr.

        Otwórz podręcznik na stronie 96 i przypomnij sobie:
        - W jaki sposób posługujemy się linijką?
        - Jak odczytujemy pomiar w centymetrach?

        Wykonaj ćwiczenia na stronie 56 i 57 w ćwiczeniach w kratkę. Zmierz linie/paski Wpisz wynik pomiaru.

        Abecadło instrumentów. Zwróć uwagę na flet prosty i flet poprzeczny. Należą one do instrumentów dętych drewnianych.
        SP1_LekcjeWielkiegoFormatu_InstrumentyMuzyczneDete.pdf

        Wysłuchaj  

        Informatyka
        Temat:Edytor tekstu: Podkreślenie
        Podkreslenie.pdf

        zadanie do wykonania:
        Przepisz tekst w edytorze tekstowym. Podkreśl nazwy roślin.
        podkreslenie_zad..pdf

         

         

         

      • klasa 1.

      • wtorek, 21.04.2020

        Dzień dobry Pierwszaki!
         Temat: Do czego potrzebny jest wiatr?

        • Kochani, dzisiaj porozmawiamy o wietrze. Na pewno każdy z was zna to zjawisko atmosferyczne, ale czy wiecie, do czego potrzebny jest wiatr  i jak powstaje?
           Zapoznajcie się z poniższym filmem: (oglądaj do. 6.30min)

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu z podręcznika na stronie 56-57. Odpowiedz  na pytania:
          - Co robiły i jak zachowywały się dwa wiatry?
          - Do czego potrzebny jest wiatr? Jak go wykorzystujemy?
          - Jak ubierzemy się w wietrzny dzień?
        • Wysłuchaj odgłosów wiatru

        • Wykonaj wiatraczek zgodnie z instrukcją

           
        • Z uwagą wysłuchaj tekst „Groźne żywioły”. Poproś rodziców o przeczytanie tekstu. Odpowiedz na pytania:
          - O jakich groźnych żywiołach jest mowa w tekście?
          - Jakie zjawiska przyrodnicze zostały przedstawione na ilustracjach?
          - Jak należy zachować się w czasie burzy , trąby powietrznej, powodzi?
          - Do kogo zwrócisz się o pomoc w niebezpiecznej sytuacji?

           
        • Otwórz ćwiczenia w linię na str. 54-55

        ćwiczenie nr 1: Dokończ pisanie. Pamiętaj o starannym piśmie.
        ćwiczenie nr 2:Przeczytaj wyrazy. Otocz zielonymi pętlami litery z ramki tworzące każdy wyraz.
        ćwiczenie nr 3: Ułóż i zapisz wyrazy z rozsypanki sylabowej
        ćwiczenie nr 4: Wskaż przedmioty, które wykorzystują siłę wiatru.

         

        • Zobacz, jak można założyć hodowlę dżdżownic. Jeśli chcesz, stwórz własną. Potrzebne informacje znajdziesz w podręczniku na str. 59.

         

         wychowanie fizyczne : Lekcja skakania

        Wyjmij skakankę i ćwicz z nagraniem. Jeśli nie masz skakanki możesz poćwiczyć skoki przez przeszkody np. przeskakuj przez rozłożone pluszkami na dywanie. Miłego skakania.

         

      • klasa 1.

      • poniedziałek, 20.04.2020

        Witajcie po weekendzie!

        Temat: Wiosenne porządki

        Dzisiaj dowiemy się dlaczego należy dbać o porządek na naszej planecie. Zastanowimy się, co można zrobić, żeby nie zaśmiecać środowiska? Miłego oglądania

        • Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 52 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie. Odpowiedz na pytania:
          - Co dzieci robiły nad rzeką?
          - Dlaczego należy dbać o porządek?
          - Co można zrobić, żeby nie zaśmiecać środowiska?

        Ostatnio poznaliśmy literę ż. W języku polskim głoskę ż możemy zapisać na dwa sposoby (ż i rz). „Rz” „rz” nazywamy dwuznakiem, gdyż składa się z dwóch liter „r” i „z”.

        • Zwróć uwagę na wyraz „rzeka”, wskaż literę rz, podziel wyraz na sylaby i głoski.
        • Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „rz”, przeczytaj je głośno.
        • Przeczytaj głośno tekst. Naucz się go pięknie czytać!
        • Wykonaj uważnie ćwiczenia ze str.52-53 (ćwiczenia w linię). Zwróć uwagę na poprawną pisownię wyrazów i staranne pismo.
        • Otwórz zeszyt w linię, narysuj rzekę. Pod obrazkiem napisz literę Rz rz oraz wyraz rzeka.

         

        Temat: Suma
         

        •    Otwórz ćwiczenia z matematyki na str. 54. Odczytaj opis gry. Jeśli tekst sprawia Ci trudność, poproś o pomoc rodzica. Przygotuj karty i spróbuj zagrać zgodnie z zasadami.

        •   Wykonaj zadanie 1 na str.55. Dodaj liczby z kart. Wpisz w kratki wynik.

         

         

      • klasa 1.

      • piątek, 17 kwietnia

        Witajcie moje pierwszaki!

        Temat: Strażacy w akcji

        1.Kochani, dzisiaj dowiecie się na czym polega praca strażaka.

        Otwórz podręcznik na stronie 50 i z rodzicem przeczytaj czytankę. Następnie spróbuj odpowiedzieć na pytania:
        - na czym polega praca strażaka?
        - Kiedy wezwać straż pożarną?

        2.Wysłuchaj lekturę „Jak Wojtek został strażakiem?”

        3.Przypomnij sobie numery alarmowe

        4. Wykonaj zadania na str.50-51 w ćwiczeniach z polskiego. Pamiętaj o starannym piśmie.

        Temat: Rozwiązujemy zadania tekstowe z dodawaniem do 20

        Rozwiąż zadania tekstowe na str.52-53 w ćwiczeniach z matematyki. Uważnie czytaj treść zadań. Pamiętaj o udzieleniu odpowiedzi.

         

      • klasa 1.

      • czwartek, 16.04.2020

        Temat: Ż jak żaba

        Dzisiaj poznamy kolejną literę. Jest to litera ż Ż, którą zapisujemy stawiając kropkę nad znaną nam już literą z Z. Będziemy doskonalić głośne czytanie, pisać nową literę oraz wyrazy, w których się ukryła.

        1. Poproś rodziców o przeczytanie tekstu na stronie 46 w podręczniku, jeśli potrafisz przeczytaj go samodzielnie.
        2. Przyjrzyj się ilustracji. Opowiedz, co się na niej dzieje.
        3. Zwróć uwagę na wyraz „żaba”, wskaż literę ż, podziel wyraz na sylaby i głoski. Zastanów się czy „ż” to samogłoska czy spółgłoska.
        4. Wyszukaj w tekście wyrazy z literą „ż”, przeczytaj je głośno.
        5. Przeczytaj głośno tekst. Naucz się go pięknie czytać!
        6. Wykonaj uważnie ćwiczenia 3 i 4 na stronie 49 (ćwiczenia w linię). Zwróć uwagę na poprawną pisownię wyrazów i staranne pismo.
        7. Otwórz zeszyt w linię, narysuj żabę. Pod obrazkiem napisz literę ż Ż oraz wyraz żaba.

        Temat: Dodajemy w zakresie 20

        W ćwiczeniach do matematyki wykonaj zadania ze str. 50 i 51. Wykonaj obliczenia według wzoru.

         

        W zdrowym ciele zdrowy duch:

        Poćwicz z nagraniem https://www.youtube.com/watch?v=CEyba0BvBUE

         

      • klasa 1.

      • środa, 15.04.2020

        Temat: Strach ma wielkie oczy

        Dzisiaj przypomnimy sobie jakie emocje towarzyszą nam w życiu. Posłuchajcie:

        A oto dzisiejsze zadania:

        1. Poproś rodziców o przeczytanie tekstu w podręczniku "Strach ma wielkie oczy", na str. 44-45.
        Słuchaj uważnie i odpowiedz na pytania:
        - Co Hania sobie wyobraziła, gdy usłyszała dźwięk "plask, plask"?
        - Co wydawało dźwięk "plask, plask"?
        - Jak myślisz, czy Hania wykazała się odwagą, gdy postanowiła uratować Stefanię? Dlaczego?
        - Czy można się bać? W jakich sytuacjach możemy odczuwać strach?
        - Jak myślisz, co oznacza powiedzenie "Strach ma wielkie oczy"?

        2. W ćwiczeniach z języka polskiego wykonaj zadanie 1 i 2 na str.47.
        ćw.1 Nazwijcie emocję osób przedstawionych na zdjęciach. Następnie podpiszcie zdjęcia wyrazami z ramki.
        ćw.2 Ułóż zdanie z rozsypanych wyrazów. Napisz je starannie.

        3.Wykonaj pracę plastyczną techniką kolażu "Oswajamy strachy". Naklej na kartce gotowe elementy z wyciętych gazet tworząc kompozycję plastyczna na podany temat. Wykonaj zdjęcie i prześlij wychowawcy, a zdobędziesz nowe punkty!

        4. W ćwiczeniach z matematyki wykonaj zadania numer 1, 2 i 3 na str 46/47. Uważnie uzupełnij kartki z kalendarza.

        Powodzenia

    • Kontakty

      • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie, 89-115 Mrocza
      • +48523856197
      • Kosowo 20 89-115 Mrocza Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych