• środa, 5.01.22

TEMAT: Kompozycja symetryczna i asymetryczna.

Proszę uważnie obejrzeć film. Dowiecie się się jak wykonać pracę z zastosowaniem osi symetrii. Następnie na kartce A4 wykonajcie podobny rysunek ołówkiem. Zamiast jabłek możecie narysować inne przedmioty np: kubeczki, pomarańcze, itp. Wykonane rysunki sfotografujcie i odeślijcie do mnie na Messengera. Ewa Mochocka

• środa, 22.12.21

TEMAT: Śnieżynki na nocnym niebie- rysunki woskiem.

Dzisiejszą pracę wykonacie za pomocą białej świeczki( wystarczy kawałek). Nazrysujcie na kartce kilkanaście swobodnie spadających śnieżynek o niepowtarzalnych kształtach. Podaję przykłady:

Teraz ciemno-niebieską farbą dość mocno rozwodnioną zamalujcie dokładnie całą kartkę. Odcienie niebieskiego mogą być zróżnicowane ( ciemnego granatu do błękitu). Woskowe śnieżynki powinny pozostać białe na tle nieba. Zdjęcie gotowej pracy odeślijcie na mojego Messengera.

P.S. Życzę Wam i Waszym bliskim prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

• środa, 8.12.2021 r.

Temat: Ozdoby świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy.

Zgodnie z wcześniejscymi zapowiedziami wykonacie na dwóch kolejnych lekcjach ozdoby świąteczne według włanego pomysłu. Mogą to być na przykład: stroiki na stół, lampiony, zawieszki na choinkę, na ścianę, na drzwi, kartki z życzeniami, pudełka na prezenty  i inne elementy dekoracyjne o tematyce świątecznej. Wykonując prace pamiętajcie o pomysłowości, staranności i estetyce. Liczę na waszą kreatywność :)

Dochód ze sprzedaży dekoracji zostanie przeznaczony na dwa cele: Pomoc waszemu koledze z zerówki i dofinansowanie kosztów sztandaru szkoły.