• środa, 5.01.22

TEMAT: Salvador Dali- ekscentryczny surrealista.

Poznaliście już pojęcie malarstwa abstrakcyjnego i surrealistycznego. Jak Już wcześniej wam mówiłam jednym z przedstawicieli tego dwudziestowiecznego nurtu w malarstwie był hiszpański twórca Salvador Dali. Obejrzyjcie film przybliżający sylwetkę i twórczość artysty. Życzę miłych wrażeń ;)

• środa,  22.12.21

TEMAT: Choinka z origami.

Do wykonania dzisiejszej pracy będziecie potrzebowali kwadratowej kartki zielonej lub w innym dowolnym kolorze. Wykonaną choinkę można dowolnie udekorować i będzie stanowiła świąteczny element w waszym domu. Obejrzyjcie uważnie film i postępujcie dokładnie krok po kroku. Technika origami to sztuka dokładności i cierpliwości. Pracę sfotografujcie i odeślijcie na mojego Messengera.

P.S. Życzę Wam i Waszym bliskim prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

• PLASTYKA KL.VI--VII- 16.12.20

TEMAT: Aniołek z masy solnej

PLASTYKA KL.VI-VII- 9.12.20

TEMAT: Na śnieżnym stoku. Wycinanka

• Środa, 02.12.2020 r.

• TEMAT: Barwy ciepłe i zimne.

Dokańczanie prac.

• środa, 25.11.2020 r.

• TEMAT: Barwy ciepłe i zimne.

W malarstwie wyróżniamy dwie podstawowe grupy barw: CIEPŁE i ZIMNE. Najprościej możemy je zakwalifikować określając CIEPŁE-jako te wywodzące się od barw ognia i ZIMNE- te od wody. Spójrzcie na swoje kredki i spróbujcie je podzielić na dwie grupy: ciepłe i zimne.

Kolory te mają wpływ na naszą psychikę, kształtują nasz nastrój. Mogą dodawać energii lub przeciwnie usypiać i wyciszać.

Dziś mam dla Was zadanie, które wykonacie farbami, a jeśli ktoś nie ma można kredkami na formacie A4. Do wyboru jeden z dwóch tematów:

1. Letnie wakacje nad morzem- barwy ciepłe.

2. Miasto w deszczu- barwy zimne.

Oczywiście na pracach mogą pojawić się oprócz wymaganych barw inne, jednak przewagę myszą stanowić te, które są tematycznie wymagane.

Praca zajmie Wam dwie lekcje, czyli 25 i 2 grudnia. Powodzenia.

evamo@op.pl

• TEMAT: Malarstwo od prehistorii do współczesności.

Dzisiejsza lekcja plastyki to trochę teorii. Wiedza, którą zdobędziecie oglądając film pozwoli ci zrozumieć jak ważnym elementem od zawsze było dla człowieka malarstwo. Malarstwo towarzyszy ludzkości niemal od zawsze, choć jego forma i sposób przedstawiania świata, zmieniały się niemal w każdej epoce. Przez wieki ludzie przyzwyczajeni byli, że na obrazach widnieją bogowie i święci, realistyczne przedstawienie tego, co widzi oko, stało się więc przełomowe. Współczesne malarstwo już nie zna granic. Zapraszam do obejrzenia filmu o malarskiej twórczości człowieka od czasów prehistorycznych do współczesności. Zaobserwujcie jakie zmiany zaszły na przestrzeni tysiącleci. Zwróćcie uwagę na przedstawicieli poszczególnych epok i stylów w malarstwie.

Miłego oglądania smiley

• TEMAT: Późna jesień. Szarości.

Do wykonania dzisiejszej pracy wystarczy kartka formatu A4, ołówek i dobra gumka. Pierwszą czynnością będzie dokładne pokrycie ołówkiem całej kartki. Starajcie się zrobić to tak, aby nie tworzyć wyrazistych linii lecz jednolitą szarą płaszczyznę. Następnie posługując się gumką wymazujcie elementy jesiennego krajobrazu. Spójrzcie na przykładowe prace.

evamo@op.pl

• TEMAT: Kogut- wielość barw i form. Kredki.

Kogut, to wdzięczny obiekt do odtworzenia przy użyciu farb lub kredek. Dziś, właśnie kredkami narysujcie wielobarwnego koguta, który będzie stanowił pierwszy plan Waszej pracy. W tle możecie dowolnie umieścić elementy podwórza, łąki, czy dowolnie wybranej scenerii.

Sfotografowane prace prześlijcie na Messengera lub maila evamo@op.pl

Powodzeniasmiley

• Plastyka