NSP
Szanowni rodzice, drodzy uczniowie kl VIII !!!
Uprzejmie informuję, że w dniu 6 lipca 2023 r. w godz. 10.00-13.00
uczniom klasy VIII zostaną wydane zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty.
Życzę spokojnych, zdrowych, słonecznych wakacji.
OGŁOSZENIE
W okresie wakacji letnich w dniach
26.06.2023 – 14.07.2023 sekretariat szkoły czynny jest
w godzinach 10:00 - 13:00 Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
606 487 011
w dniach 17-28.07.2023 sekretariat szkoły nieczynny.
Dyrektor szkoły
Jadwiga Winiaszewska
Rozdanie dyplomów i nagród
Rozdanie dyplomów, podziękowań i nagród za udział w Konkursie Geograficznym, Przyrodniczym oraz Piosenki i Pieśni Religijnej, a także za wkład muzyczny na forum szkoły i poza nią, jak i całoroczną służbę w poczcie sztandarowym. Bardzo dziękujemy
23
Otwarcie nowego punktu pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w powiecie nakielskim.
Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu informacji, dotyczącej otwarcia nowego punktu pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w powiecie nakielskim.
Od 02.05.2023 r. w Mroczy (woj. kujawsko-pomorskie, pow. nakielski, gm. Mrocza) funkcjonuje Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży - I poziom referencyjny NFZ (ul. Nakielska 5). Do placówki mogą się zgłosić osoby posiadające ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia i na tej podstawie korzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych lub psychoterapeutycznych (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).
Zachęcamy Państwa, do przekazywania informacji uczniom, podopiecznym oraz ich rodzicom, że w przypadku występowania niepokojących objawów związanych z szeroko rozumianymi problemami psychicznymi, trudnościami emocjonalnymi, mogą oni skorzystać z pomocy ośrodka (przyjmujemy dzieci i młodzież do 18 r.ż.).
W ramach oferowanej pomocy, można skorzystać głównie z porady psychologicznej, porady psychologicznej diagnostycznej, sesji psychoterapii indywidualnej, sesji wsparcia psychospołecznego.
Więcej informacji na temat ośrodka, mogą Państwo znaleźć:
- na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092312890356
- lub kontaktując się z nami, poprzez adres e-mail: osopip.mrocza@gmail.com
- tel. do rejestracji 82 564 36 32.
Z poważaniem
Monika Kemnitz
Psycholog, Koordynator Ośrodka
NZOZ Ośrodek Profilktyki, Diagnozy i Terapii Zdrowia Psychicznego Małgorzata Prystupa
ul. Ogrodowa 46, 22-100 Chełm
NIP 9191048719, REGON 95049446900046
Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
ul. Nakielska 5, 89-115 Mrocza
Kody resortowe: V - 05, VII - 043, VIII - 1791
Spotkanie z policjantem - bezpieczne wakacje
Celem przedwakacyjnych wizyt mundurowych jest przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw
Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.
14
Szkolenie uczniów klasy 8. NSP z Kosowa w Kowalewku
Dnia 13.06.2023r. uczniowie klasy 8. Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie wzięli udział w nietypowych zajęciach „wyjazdowych” w terenie, na strzelnicy Kowalewko. Korzystając z okazji wsparcia i współpracy z Jednostką Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, która m.in. kształtuje postawy patriotyczno-obronne oraz edukuje uczniów różnego szczebla szkół Powiatu Nakielskiego z zakresu działań proobronnych przyszli absolwenci NSP w Kosowie zostali zapoznani na strzelnicy z takimi zagadnieniami jak: broń strzelecka, budowa i rozkładanie broni, zasady bezpieczeństwa przy rozkładaniu i czyszczeniu broni (BLOS), zasady zachowania się na strzelnicy, przyjmowanie postaw strzeleckich. Na koniec szkolenia wszyscy jego uczestnicy, włącznie z nauczycielami towarzyszącymi tj. wychowawcą klasy P. Iwoną Pacholską oraz organizatorem i koordynatorem zajęć Jarosławem Odrobiński /mjr. rez./, odbyli strzelanie z kbks – karabinku bocznego zapłonu. Z uzyskanych wyników śmiało możemy powiedzieć, że nasi uczniowie w bardzo dobrym stopniu opanowali zasady zgrywania przyrządów celowniczych. Ostatnim akordem wyjazdu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek w bezpiecznym miejscu pod nadzorem Komendanta JRS Krzysztofa Napieralskiego. W rolę Instruktora szkolenia wcielił się zaprzyjaźniony ze szkołą „Żandarm” Tomasz Napierała. Dziękujemy za wsparcie i umożliwienie przeprowadzenia tego pierwszego w życiu uczniów, w takim zakresie szkolenia.
Opracowanie: Iwona Pacholska i Jarosław Odrobiński /mjr rez./
28
Dzień Dziecka NSP w Kosowie
6114
Warszawa, 19 maja 2020 r.
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowychWniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
go o świadectwo ukończenia szkoły. - od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków
o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
- do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
- do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowejOd 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu
Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.
Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie