• Jasełka 2023 NSP Kosowo

            Dnia 22 grudnia 2023 roku, nasza szkoła zamieniła się

            w niezwykłą krainę świątecznej magii podczas naszych uroczystych jasełek.

            To było niezapomniane wydarzenie, które połączyło uczniów, nauczycieli, rodziców i całą społeczność szkolną

            w duchu radości i wspólnego świętowania.

            Chór i orkiestra naszej szkoły zabrali nas w muzyczną podróż, prezentując starannie wybrane kolędy i utwory świąteczne.

            Nie zabrakło również kreatywności

            w kostiumach uczniów z klas młodszych. Malowniczy pastuszkowie, lśniące aniołki oraz mędrcy

            z kolorowymi darami sprawiły, że scena ożyła, przynosząc uśmiech na twarze wszystkich obecnych.

            Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych jasełkach, dzieląc z nami tę wyjątkową chwilę. To właśnie dzięki Wam nasza szkolna społeczność zjednoczyła się w duchu Bożego Narodzenia, przynosząc radość i wzajemne wsparcie w tym wyjątkowym okresie.

            Życzymy Wam wszystkim ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radosnego Nowego Roku!

             

          • Warsztaty świąteczne 18.12.2023 r.

            Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

            Z ogromną radością pragniemy podzielić się wrażeniami z udanych warsztatów tworzenia bombek i choinek, które odbyły się dnia 18 grudnia. Wydarzenie to było niezwykłą okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozwijania kreatywności i tworzenia magicznych ozdób świątecznych. 

            Sala plastyczna wypełniona była radosnym śmiechem i brzęczeniem koralików, gdy nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli unikalne bombki. Atmosfera była pełna świątecznego ducha, a wspólne wysiłki przyniosły efekty, które z pewnością ozdobią naszą szkołę na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

            Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas. Życzymy Wam magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnych radości i spokoju Świąt Nowego Roku.

             

             

             

          • Przedstawienie Patriotyczne - Odkrywając Piękno Naszych Rejonów

            Chcieliśmy podzielić się z Państwem niezwykłym przeżyciem, jakim było przedstawienie patriotyczne, które odbyło się w naszej szkole. Uczniowie klasy III przygotowali prezentację pod tytułem "Ojczyzna na wyciągnięcie ręki, działam więc poznaję".

            Uczniowie metodą projektu samodzielnie przygotowali historię naszych terenów. Wykonali zdjęcia, opisali korzystając ze wspomnień rodziców i dziadków historię wsi Modrakowo, Kosowo, Kozia Góra. Za pomocą pięknych fotografi uwiecznili obiekty wsi i krajobrazy. 

            Bohaterowie lokalnej historii, zarówno ci z przeszłości, jak i ci współcześni, zostali uhonorowani poprzez ich przedstawienie na scenie. To było wyjątkowe doświadczenie dla uczniów, aby lepiej poznać postacie, które miały kluczowy wpływ na kształtowanie naszego społeczeństwa.

            Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym za ich niezmierzone wysiłki i pasję w tworzeniu tego wyjątkowego przedstawienia. 

             

          • Mikołajki w Szkole: Czas Zabawy i Radości!

            Dnia 06.12.2023 nasza szkoła wypełniła się śmiechem, radością i magicznym klimatem, gdyż obchodziliśmy Mikołajki – jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku szkolnego!

            Nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję spotkania samego Mikołaja, który zaskoczył ich obecnością i rozdaniem słodkich niespodzianek. Spotkanie to przyniosło wiele uśmiechów na twarze dzieci oraz uczyniło ten dzień niezapomnianym.

            W ramach tradycji wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wymiany mikołajkowych upominków. Słodkie niespodzianki przyczyniły się do tego, że wszyscy poczuli magię świąt.

            Nasi uczniowie i nauczyciele spędzili razem niezapomnianą chwilę, budując przy tym atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia. Mikołajki to czas, gdy wszyscy czujemy się jak jedna wielka szkolna rodzina.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym magicznym dniu. Mikołajki to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim czas, który możemy spędzić razem, ciesząc się wzajemną obecnością i świąteczną atmosferą.

          • Orzeł symbolem Niepodległości

            W dniu 5.12.2023r. w naszej szkole miało miejsce kolejne niezwykłe wydarzenie, tym razem związane z 193. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego. Uczniowie szkoły zostali zapoznani z Wystawą, jej tematem wiodącym był "Orzeł symbolem Niepodległości" użyczonej przez Pana Piotra Fiałkowskiego mieszkańca Szubina. Człowieka, który udostępnił swoje prywatne zbiory z niezliczonej kolekcji. Podczas prelekcji dla uczniów Pan Piotr omówił wystawione eksponaty w nawiązaniu również do naszej historii.

            Dodatkowo Pan Piotr przekazał w imieniu Starosty Nakielskiego Pana Tadeusza Sobola kamizelki odblaskowe dla uczniów, którzy przemieszają się pieszo do szkoły.

            Na zakończenie Dyrektor Pani Jadwiga Winiaszewska wręczyła naszemu niezwykłemu gościowi nast. treści podziękowanie: 

            "Proszę przyjąć serdeczne podziękowanie od całego stanu osobowego naszej społeczności szkolnej za udostępnienie ekspozycji o godle Polski, ryngrafów, flag z prywatnych zbiorów oraz wiele innych wartościowych pamiątek, jak również przekazanie w sposób profesjonalny wiedzy na jej temat. Jest Pan  człowiekiem, społecznikiem "wielkiego serca", gdyż oddaje Pan "cząstkę Siebie" poświęcając  swój prywatny czas oraz dzieli się Pan zgromadzonymi imponującymi eksponatami bezpłatnie. Będzie to dla nas i naszych naszych uczniów godna do naśladowania postawa.

            Dziękujemy Panie Piotrze".

            Miłym akcentem i jednocześnie zaskoczeniem dla Pana Piotra było  przekazanie mu, w dowód podziękowania za poświęcony czas w NSP w Kosowie przez nauczyciela Jarosława Odrobińskiego repliki Krzyża Powstańczego Powstania Wielkopolskiego.

          • Zabawa Andrzejkowa i Kreatywne Kalendarze Adwentowe

            Dnia 30.11.2023 w naszej szkole odbyła się wyjątkowa zabawa andrzejkowa, której towarzyszyły uśmiechy, radość i kolorowa atmosfera zabaw.

            Niezwykle kreatywną częścią naszej zabawy były przygotowane przez dzieci kalendarze adwentowe. Każda klasa zainspirowała się magią nadchodzących świąt i stworzyła wyjątkowe dzieła. Dzieci nie tylko pracowały nad samym wyglądem kalendarzy, ale również włożyły wiele serca w przygotowanie świątecznych niespodzianek, ukrytych za każdym okienkiem.

             

            Zabawa andrzejkowa i konkurs na kalendarze adwentowe przyniosły nie tylko radość, ale również wzmocniły wspólnotę szkolną. Dzieci mogły dzielić się swoimi umiejętnościami, a rodzice cieszyli się z kreatywności swoich pociech.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład.

        • Warszawa, 19 maja 2020 r.

           

          Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
          na rok szkolny 2020/2021

           

          Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.


          Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.


          Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

          Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

          • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
            go o świadectwo ukończenia szkoły. 
          • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków
            o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.


          Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

          Terminy uzupełnienia wniosków

          Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

          • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
          • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

           

          Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

          Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

           

          W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

           

          W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.


          Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

          Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

          W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

          Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

          Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

           


          Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie


          Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.

           

          W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

           

          W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe).

           

          Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

           

          Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu

           

          Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w  art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych  na rok szkolny 2020/2021.

           

          Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół  i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.

          Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

           

          Departament Informacji i Promocji

          Ministerstwo Edukacji Narodowej

      • Kontakty

        • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie, 89-115 Mrocza
        • +48523856197
        • Kosowo 20 89-115 Mrocza Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych