• poniedziałek, 3 I 2022 – kl. VIII – j.niemiecki

Temat: Sprawdzian z 2. działu.

Sprawdzenie słownictwa związanego z nazwami pomieszczeń, mebli, rodzaje domów, umiejętności opisywania położenia rzeczy, przynależności osób lub rzeczy, opisywania pokoju. Sprawdzenie określania przemieszczania rzeczy, stosując odpowiednie przypadki, czasowniki i przyimki oraz określanie roku. Napisz sprawdzian z linku podanego w zadaniach domowych w dniu dzisiejszym z e-dziennika lub pobierając sprawdzian z grupy języka niemieckiego na Messenengerze.

• 22 XII 2021 – kl. VIII – j.niemiecki

Thema: Weihnachten - Boże Narodzenie - zwyczaje i słownictwo.

Posłuchaj kolęd z linku:

Zapoznaj się ze słownictwem świątecznym:

Zadanie domowe:

Proszę wybrać jedną lub dwie kolędy, nauczyć się przesłać do mnie:

- zadanie dla chętnych

• 20 XII 2021 – kl. VIII – j.niemiecki

Temat: Ćwiczenia utrwalające z 2. działu.

Utrwalanie słownictwa związanego z nazwami pomieszczeń, mebli, rodzaje domów. Kształtowanie umiejętności opisywania położenia rzeczy, przynależności osób lub rzeczy, opisywania pokoju. Określanie przemieszczania rzeczy, stosując odpowiednie przypadki, czasowniki i przyimki. Kształtowanie umiejętności określanie roku.

Powtórz słownictwo – podręcznik str. 58-59 oraz zagadnienia gramatyczne – podręcznik str. 60-61.

Wykonaj ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń – zadania ze stron: 42 – 49.

Prześlij do sprawdzenia zadania ze stron: 47 – 49.

Sprawdzian z działu II – 3 I 2022.