Aktualności
OGŁOSZENIE! ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 w NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ STOWARZYSZENIA „KMK KOS” W KOSOWIE
************************************************************
Szczepienia dzieci w wieku 12-18 lat
Uczniowie o najwyższych wynikach w w nauce w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie w roku szkolnym 2020/2021, w kl IV-VIII uzyskujący świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrody finansowe.
Szanowni Rodzice, mili Uczniowie!
31 maja wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej na zasadach sprzed pandemii
Wytyczne dla klas 1-3 SP
Ogłoszenie - nauczanie hybrydowe
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE !
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021, poz. 824)
- Od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 30 maja 2021 r. w przypadku szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII, szkół zajęcia są realizowane w taki sposób, że: nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia odpowiednio w szkole oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Dyrektor szkoły ustala harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z ww. podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia:
- od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 21 maja 2021 uczniowie klas IV – V NSP w Kosowie uczestniczą w nauczaniu zdalnym, zgodnie z Opinią SANEPID – u w Nakle n. Notecią, po uzgodnieniu z organem nadzoru pedagogicznego i organu prowadzącego szkołę, a uczniowie klas VI -VIII uczestniczą w nauczaniu stacjonarnym; natomiast
- od dnia 24 maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 uczniowie klas IV – V NSP w Kosowie realizują zajęcia edukacyjne odpowiednio w szkole, a uczniowie klas VI -VIII biorą udział w nauczaniu zdalnym.
- O wprowadzeniu zdalnego lub hybrydowego nauczania dyrektor szkoły informuje nauczycieli, rodziców, opiekunów oraz uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego, wskazując odpowiednie przepisy prawa stanowiące podstawę prawną w tej sprawie. Zawiadomienie może również zostać dokonane w inny sposób nie wymagający bezpośredniego kontaktu, m.in. za pośrednictwem telefonu.
Jadwiga Winiaszewska – dyrektor szkoły
17.05.2021r.
Ogłoszenie
Kosowo, 8.04.2021r.
Szanowni Rodzice! Mili Uczniowie!
1. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki 1) z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2021, poz. 561) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki 1) z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021, poz. 651), od dnia 12 kwietnia 2021 r. do dnia 18 kwietnia 2021 r.” na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:
1) przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego;
2) szkół podstawowych, w tym oddziałów przedszkolnych w tych szkołach;
3) szkół ponadpodstawowych;
4) placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego;
5) ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
6) domów wczasów dziecięcych;
7) szkolnych schronisk młodzieżowych.
2. Dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, na wniosek:
1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy:
a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
e) wykonują działania ratownicze,
f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r.
o pomocy społecznej,
h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy
z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe,
i realizują zadania na terenie tych jednostek – ma obowiązek zorganizować zajęcia
w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci
W przypadku uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek:
1) zorganizować dla tych uczniów zajęcia w szkole
lub
2) umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
3. W przypadku uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, o których mowa w § 2 ust. 1, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły może umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły .
Z poważaniem
Jadwiga Winiaszewska – dyrektor szkoły
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych od Ministerstwa Edukacji i Nauki
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
W naszej placówce został ogłoszony konkurs na Kartkę Wielkanocną Brały w nim udział dzieci w przedziale wiekowym 3-10 lat. Zainteresowanie konkursem okazało się bardzo duże. Dlatego też uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy tj.: młodsza grupa wiekowa (3-5lat) i starsza grupa wiekowa (6-10lat). Komisja miała wielki problem z wyłonieniem zwycięzcy, w związku z tym poza najlepszą trójką zostały wręczone także wyróżnienia.
Podium:
I miejsce – Miłosz Kobza klasa „I”
II miejsce – Filip Gapiński klasa „II”
III miejsce - Zuzanna Książek „0”
Wyróżnienia:
Zuzanna Kriese „0”
Jan Strugielski klasa „II”
Małgorzata Strugielska „0”
Franciszek Milczarek „0”
Młodsza grupa wiekowa egzekwo:
Marcel Grubich (3lata)
Tymon Budziński (4lata)
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za zainteresowanie i udział, a rodzicom za wielkie zaangażowanie. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
26
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie ogłasza nabór dzieci do Przedszkola
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie ogłasza nabór dzieci do Przedszkola w NSP w Kosowie na rok szkolny 2021/2022. Zapisy dzieci rozpoczynamy z dniem 01.03.2021. Istnieje również możliwość zapisów dziecka na ten rok szkolny.
~~~~~~~Przedszkole, oraz uczniowie klas 1-3 żegnali zimę!~~~~~
Z życia przedszkolaków w NSP "KMK KOS" w Kosowie
Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia
Ogłoszenie
SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE SZKOŁY!
W związku z rozwojem epidemii COVID-19 w Polsce wprowadzane są kolejne obostrzenia.Od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r.
Ministerstwo Zdrowia podało, że ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie.
Nauka zdalna w szkołach – nowe zasady organizacji pracy szkół w wybranych województwach od 15 do 28 marca
Rekolekcje Wielkopostne
Dlaczego warto się szczepić?!
Warszawa, 19 maja 2020 r.
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowychWniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
go o świadectwo ukończenia szkoły. - od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków
o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
- do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
- do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowejOd 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu
Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.
Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
Archiwum Aktualności