Kolejne przedsięwzięcie w ramach realizacji Projektu!
Dnia 27.04.2023r. uczniowie z NSP w Kosowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w kolejnym wydarzeniu Projektu pt. „Powrót do powstańczych korzeni oraz zbrodni pomorskiej 1939 Słupówko k. Mroczy – kontynuacja”. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach Konkursu Powiatu Nakielskiego „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 Pamiętamy. Zbrodnia Pomorska 1939”. Wnioskodawcą było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego Sołectwa Kosowo „KMK KOS” w Kosowie. Tym razem miejscem spotkania z historią była szkoła w Kosowie. W okres Powstania Wielkopolskiego również obejmujący nasze miejscowości, związany z umundurowaniem, wyposażeniem indywidualnym Powstańca oraz uzbrojeniem tym razem wprowadzili nas zaproszeni goście w osobach Dyrektor Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie dr. Michał Krzyżaniak oraz Tomasz Lange Prezes Stowarzyszenia G
Delegacja społeczności szkolnej z NSP Stowarzyszenia KMK „KOS” w Kosowie na uroczystościach w Potulicach
Dnia 22 kwietnia 2023 roku na Cmentarzu Ofiar w Potulicach przeprowadzono po raz kolejny podniosłe uroczystości związane z 78. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu „Potulice – Lebrechtsdorf”, Świętem Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic” oraz Miesiącem Pamięci Narodowej. W uroczystości tej po raz pierwszy wzięła udział delegacja z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie, która była reprezentowana przez uczniów klasy IV Bartosza Gierej, klasy V Lenę Gierej - harcerkę, rodzica Panią Lilianę Gierej oraz nauczyciela historii Jarosława Odrobińskiego /mjr. rez./. Po powitaniu zaproszonych gości i ich wystąpieniach odbyło się wręczenie sztandaru Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. „Dzieci Potulic” w Potulicach oraz uroczyste ślubowanie uczniów w/w szkoły na nowy sztandar. W kolejnym punkcie uroczystości odbyła się msza św. polowa koncelebrowana przez ks. Romana Sosno
Dzień Ziemi w naszej szkole
W dniu 20.04.2023 r. odbył się apel poświęcony obchodom Dnia Ziemi na świecie. Tegorocznym hasłem jest: „Ziemia na krawędzi”. P. Elżbieta Gliszczyńska, a następnie młodzież i dzieci naszej szkoły przypomniały o zagrożeniach i w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze środowisko. Przykłady działań, jakie powinniśmy podejmować na co dzień, znalazły swoje odzwierciedlenie w plakatach, które uczniowie przygotowali wraz ze swoimi wychowawcami. Na koniec p. dyrektor Jadwiga Winiaszewska podziękowała nauczycielom i uczniom za przygotowanie apelu i plakatów, które zostały rozwieszone na głównym holu.
Konkurs recytatorski w Kosowie
Konkurs Recytatorski – pt. „Wiersze Brzechwy i Tuwima”
W dniu 19 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze Brzechwy i Tuwima” w dwóch kategoriach, dla oddziału przedszkolnego oraz klas I-III szkoły podstawowej. Jury w składzie: p. Monika Balcer, p. Aleksandra Furgała oraz p. Zofia Sobocińska miały bardzo trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców.
Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju 2023 r.
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Termin główny:
- Język polski – 23 maja 2023 r. (wtorek) – 9:00- czas trwania 120 minut
- Matematyka – 24 maja 2023 r. (środa) – 9:00 – czas trwania 100 minut
- Język obcy nowożytny – 25 maja 2023 r. (czwartek) – godz
Gminna uroczystość w Mroczy z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej z udziałem społeczności szkolnej NSP w Kosowie.
13 kwietnia 2023 roku na Nowym Cmentarzu w Mroczy uczniowie klasy 8. Niepublicznej Szkoły Podstawowej „KMK KOS” w Kosowie uczestniczyli wspólnie z nauczycielem Jarosławem Odrobińskim /mjr. rez./ oraz Prezesem Stowarzyszenia P. Mateuszem Rymaszewskim w upamiętnieniu 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, a także 13. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Delegacji naszej szkoły towarzyszył Poczet ze Sztandarem szkoły w składzie: Wnuk Inga, Kwissa Zofia i Szczepiński Krystian.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kosowie
Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Autyzm nie jest chorobą, ale innym sposobem postrzegania świata i myślenia.
Uczniowie w ramach projektu "Razem na Niebiesko" wykonywali wiele działań, które miały podkreślić i pomóc zrozumieć istotę święta
Warsztaty wielkanocne dla uczniów NSP w Kosowie
Dnia 3 kwietnia 2023 r. odbyły się Warsztaty artystyczno - plastyczne dla uczniów klas 1 - 8, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Prowadzącą była Pani Anna Knasińska z Sipior. Uczniowie z wielkim entuzjazjem i zaangażowaniem przygotowali wielkanocne ozdoby. Powstało wiele małych arcydzieł które widzimy na zdjęciach. Pani Annie Knasińskiej za przeprowadzenie warsztatów bardzo dziękujemy.
IV edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”.
Dnia 5 marca 2023 r. w Mroczy odbyła się czwarta edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”. Impreza ta ma na celu uhonorowanie i upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
P
Inauguracja Projektu!
Dnia 2.03.2023r. uczniowie klasy 7. i 8. NSP w Kosowie wraz z nauczycielami, P. Iwoną Pacholską i Jarosławem Odrobińskim /mjr. rez./ oraz Sztandarem szkoły wzięli udział w Mroczy w rozpoczęciu realizacji Projektu pt. „Powrót do powstańczych korzeni oraz zbrodni pomorskiej 1939 Słupówko k. Mroczy – kontynuacja”. Jest to przedsięwzięcie w ramach Konkursu Powiatu Nakielskiego „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 Pamiętamy. Zbrodnia Pomorska 1939”. Wnioskodawcą było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego Sołectwa Kosowo „KMK KOS” w Kosowie. Miejscem uroczystości pn. „104. rocznica podpisania porozumienia w Trewirze pomiędzy Republiką Weimarską a Ententą” był Plac Wolności, gdzie znajduje się Obelisk Powstańczy upamiętniający udział mieszkańców Mroczy i okolic w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Program uroczystości obejmował odśpiewanie Hymnu Państwowego, przeds
Uczestnictwo delegacji szkoły w uroczystości w Mroczy!
Dnia 1.03.2023r. delegacja NSP w Kosowie uczestniczyła wraz z Sztandarem szkoły w gminnej uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mroczy. W skład Pocztu sztandarowego weszli uczniowie klasy 8 Wnuk Inga, Zofia Kwissa oraz Krystian Szczepiński. Opiekunem w/w grupy był Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego Sołectwa Kosowo „KMK KOS” w Kosowie P. Mateusz Rymaszewski. Miejscem uroczystości był teren Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, gdzie na ścianie szkoły znajduje się odsłonięta w dniu 1.03.2014r. Tablica memoratywna, upamiętniająca urodzonego w Mroczy Żołnierza Niezłomnego Wacława Polewczyńskiego ps. „Połomski”. Naszą delegację uzupełniał nauczyciel Jarosław Odrobiński/mjr. rez./ , który prowadził tę uroczystość z ramienia Rady Miejskiej w Mroczy.Jarosław Odrobiński /mjr. rez./
27.01.2023 r
Dnia 27.01.2023 odbył się bal przebierańców wraz z dyskoteką dla klas
0 - 3. Osobą prowadzącą dyskotekę z zabawami był
DJ - Piotr Domżalski.
Zapraszamy również na kanał YouTube na którym zamieszczane są nagrania
z występów / uroczystości.
26.01.2023 r
Dzieci wraz z gronem pedagogicznym
z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ze Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie dnia 26 stycznia br. odwiedzili Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej by występem artystycznym uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka wywołując uśmiech na ich twarzach.
22
Jasełka
Przed wiekami to się stało, że Bóg przybrał ludzkie ciało, tak się bardzo radujemy, że Jego narodzenie co roku świętujemy...Wesołych Świąt.
51Taniec Mikołajek z klasy VIII - Zosia Balcer,Julia Wąs, Inga Wnuk, Antosia Rudłowska, Julia Skórcz:)
Gra na klarnecie - Kacper Milczarek kl. VI; gitara - Eryk Pruchnicki kl. VIII
Pierwsza pomoc w pigułce:)
W dniu 15.12.br. w NSP w Kosowie Funkcjonariusze z JRG PSP w Nakle nad Notecią w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa zapoznali uczniów klasy 8 z podstawowymi czynnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przybliżyli uczniom warunki i charakter służby w Państwowej Straży Pożarnej. Dziękujemy za wsparcie i pomoc. Organizatorem szkolenia był nauczycielem Jarosław Odrobiński/mjr rez./
Żywa Lekcja Historii - ocalić od zapomnienia...
Dnia 24 listopada, uczniowie klas VII i VIII, wybrali się z wizytą do mroteckiej Izby Pamięci, tam zapoznali się z wystawą bydgoskiego IPN pn. "Zbrodnia pomorska 1939 - Zapomniani kaci Hitlera".
Następnie wraz z opiekunami udali się do miejsca mordu mieszkańców Mroczy i okolic - las w Słupówku k. Mroczy, gdzie nauczyci historii, mjr rez. Jarosław Odrobiński, przedstawił krótki rys historyczny a delegacja uczniów zapaliła znicz pod Krzyżem i obeliskiem upamiętniającym to miejsce.
Logowanie
PLAN LEKCJI
E - DZIENNIK
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminamrocza/Start.mvc/Index
https://uonetplus.vulcan.net.pl/[lokalizacja]Instrukcja korzystania z e-dziennika
INFORMACJA_DOTYCZaCA_KORZYSTANIA_Z_E-_dziennika_pdf.
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Środa 22.01.2025DOSTĘPNOŚĆ SZKOŁY